TOKİ’den ‘darbe girişimi planı’ açıklaması

Son Güncelleme: 22 Temmuz 2016 - 8:16 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

  • Anasayfa
  • TOKİ’den ‘darbe girişimi planı’ açıklaması
0 Paylaşımlar

toki konutBazı gazetelerde yer alan, darbe girişimi planının TOKİ’de hazırlandığı yönündeki, haber ve köşe yazılarının kamuoyunda yanlış anlaşılabilecek şekilde kaleme alındığı bildirildi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ), yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı 15 Temmuz’da gerçekleştirilen, ülkenin büyük bir felaketin eşiğinden döndüğü, FETÖ silahlı terör örgütüne bağlı cuntanın hain darbe teşebbüsünün ardından, 19 Temmuz tarihli bazı gazetelerde yayınlanan “Darbe planı TOKİ’de hazırlandı” şeklindeki özensiz, sorumsuz ve gazetecilik etiğine uymayan haber ve köşe yazısı üzerine açıklama yapma ihtiyacının ortaya çıktığı vurgulandı.

Açıklamada, haberlerin kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden olabilecek ve kurumun imajına zarar verecek bir şekilde kaleme alındığı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Darbecilerin ifadelerine dayandırılarak yapılan haberlerin kaynağında, ‘… TİM Komutanı Sezgin Güney’in yanına TOKİ’deki evine gittik.’ ifadesi, bahse konu köşe yazısı ile haberin başlığında tamamen farklı algılamalara yol açabilecek sorumsuz bir anlayışla sunulmuştur. Vatandaşlarımıza bir dost eli yaklaşımıyla hizmet eden, onları nitelikli konut sahibi yapmak, kaliteli yaşam alanları oluşturmak için gecesini gündüzüne katarak çalışan bir marka olan kurumumuz hakkında, yüce milletimizin önünde soru işareti yaratacak şekilde yapılan sorumsuz, özensiz yayınları kınıyor, tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı belirterek, vatandaşlarımızın bu tip yayınlara itibar etmemelerini önemle arz ediyoruz.”


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ’den ‘darbe girişimi planı’ açıklaması ile Benzer Yazılar:

22 Temmuz 2016 Saat : 8:16
  TOKİ

TOKİ’den ‘darbe girişimi planı’ açıklaması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–