Toki’den ayda 400 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!

Kategori: - - 11:00

201 bin liraya konut

Toki, Türkiye genelinde evi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmaya başlıyor. Toki’den ayda 400 TL

Yeni konutlarını satışa çıkaran TOKİ, 4 şehirde ayda 400 TL taksitle konut satışı başladığını duyurdu.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2021’de konut satışlarına hız kesmeden devam ediyor. Takvim’de yer alan habere göre; TOKİ, 4 şehirde konut satış için başvurularının başladığını dile getirdi. Ayda 400 TL’den başlayan taksit ücretleri ile satışa çıkan evler için de 15 bin TL’den başlayan peşinat ücretleri isteniyor.

Satış duyuruları

TOKİ’den açık satışla ev almak isteyen vatandaşlar TOKİ’nin web sitesinde bulunan çekiliş ve kura olmadan alınan ev ilanlarını inceleyebilirler. Açık satış duyuruları genel olarak 6 ayda bir yapılsa da talebe göre açık satış duyurusunun süresi değişebiliyor. Toki’den ayda 400 TL

Başvuru şartları neler?

TOKİ’den ev sahibi olmak için TC vatandaşı olmak, Projenin yer aldığı il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek veya veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.

Daha önceden TOKİ’den ev almamış olmak, konut kredisi kullanmamış olmak (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

Kendisine, eşine veya çocuklarına ait çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Başvuru tarihinden itibaren 25 yaşını doldurmuş olması Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor)

Aylık ev kazancının en fazla 5 bin 500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5 bin 500 TL olması gerekiyor.) (İstanbul’da ise gelir şartı 6 bin TL olarak uygulanıyor.)

Bir hane içerisinde en fazla bir başvuru yapılabiliyor.

TOKİ tarafından ilan edilecek tarihlerde kura ile belirlenen konutlar için peşinat bedeli ödenerek sözleşme yapılacak.

Hak sahiplerine satış kampanyasında bir defaya mahsus olmak üzere konut satılacak Konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olup, ödemeler konut teslimlerini takip eden ay itibariyle başlayacak.

Etiketler:,