Toki den 2014 ün İlk Fırsatı

Kategori: - - 08:17

Toki İstanbul Konutları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni yılın ilk haftasında yatırımcılara 18 bin liradan başlayan fiyatlarla iş yeri satışı gerçekleştirecek.

Aralarında İstanbul, Ankara, Adana, Samsun, Diyarbakır, Gaziantep gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 23 ilde 108 iş yeri ve bir konut açık artırma yöntemiyle 7 Ocak’ta satışa sunulacak.

Satışa çıkarılacak taşınmazların fiyatı 18 bin liradan başlıyor.

Büyüklükleri 15 ve 2 bin metrekare arasında değişen taşınmazlar, Adana, Ankara, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Yozgat, Zonguldak’ta bulunuyor.

Yeni yılda 240 ay vadeyle iş yeri
TOKİ, satışa çıkaracağı taşınmazları üç ayrı ödeme şekliyle alıcıya sunacak. Taşınmazlar yüzde 10 peşin 240 ay vade, yüzde 10 peşin 120 ay vade ve yüzde 15 peşin ve 120 vade seçenekleriyle satılacak. Müzayedede teklifler açık artırma yöntemiyle alınacak.

İdarenin yüzde 10 peşin 240 ay vadeyle satacağı iş yerleri, Trabzon Bahçecik 2. Etap, Trabzon merkez Zağnos Vadisi, Gaziantep Islahiye, Malatya Beydağı, Giresun Alucra, Bursa Nilüfer Kayapa, Tokat merkez Dedeli, Kahramanmaraş Afşin, Kahramanmaraş Türkoğlu, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat merkez Eskipazar ve Çorum merkez Celilkırı’nda bulunuyor.

TOKİ’nin İstanbul Bahçeşehir Projesi’ndeki iş yerleri ise yüzde 10 peşin 120 ay vadeli satışa sunulacak. Diğer projeler kapsamındaki iş yerlerinin satışı da yüzde 15 peşin 120 ay vadeli yapılacak.

Ankara Eryaman 8. ve 9. Etap Göksupark Projesi’ndeki konutun satışı da yüzde 25 peşin 120 ay vadeli gerçekleştirilecek.

Müzeyade koşulları
Satış müzayedesi, 7 Ocak Salı günü saat 14.00’te Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde gerçekleştirilecek. TOKİ merkez binasından canlı bağlantı yoluyla ve “www.eskidji.com” internet adresinden de taşınmazlar için teklif verilebilecek.

İş yeri veya konut almak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin, müzayededen önce banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak istedikleri taşınmazların her biri için ayrı ayrı ödeme yapması gerekiyor.

Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin, 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin, 200 bin liraya kadar olanlar için 10 bin, 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.

Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın