TOKİ’de kura çekim heyecanı

Kategori: - - 10:58

kura çekimi

TOKİ tarafından Gebze Kirazpınar Mahallesi’nde yaptırılan 204 adet konutun kura çekimi dün düzenlenen törenle yapıldı. Kura çekim töreninde ev sahibi olan vatandaşların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

“800 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ”

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve bin 221 başvuru sahibinin katıldığı kura çekim törenine Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Sipahioğlu, AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kura çekim töreninde ilk olarak TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir bir konuşma yaptı. TOKİ olarak on yılda 81 ilde toplam 560 bin konut yaptıklarını belirten Özdemir, “Yaptığımız konutların yüzde 85’ini fakirlere ve yoksullara yaptığımız konutlardır. TOKİ olarak sadece konut değil sosyal donatı alanları da yapıyoruz. 800 bin insana istihdam sağlıyoruz” dedi.

“DEPREME DAYANIKLI KONUTLAR YAPIYORUZ”

2023 yılına kadar 500 bin konut yapma hedefleri olduğunu ifade eden Niyazi Özdemir, “Deprem odaklı dönüşüm projeleri kapsamında konutlar inşa ediyoruz. Deprem odaklı projeleri devlet ve millet olarak ele ele vererek yapmamız gerekiyor. Ülkemizde yaşanacak büyük bir deprem öncesi konutlarımızı güçlendirmek zorundayız. Depremin en acı gerçeğini Van’da gördük. Bugün Gebze’de inşa ettiğimiz konutların kura çekiminin hayırlı olmasını ve ev sahibi olacak vatandaşların evlerinde huzur içinde oturmalarını diliyorum” dedi. TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir’in ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker bir konuşma yaptı. İnsanların hayatların en önemli hususların başında ev sahibi olmalarının geldiğini belirten Başkan Köşker, “Ev sahibi olacak vatandaşlarımıza evlerinin hayırlı olmasını diliyorum.

gebzeyenigun.com

Etiketler:,

Bir cevap yazın