Toki ve Emlak Konut’tan Ulusal Mimari Proje Yarışması

Kategori: - - 07:33

Ulusal Mimari Proje Yarışması

TOKİ ve Emlak Konut GYO ulusal mimari proje yarışması düzenledi.Son başvuru tarihi 15 Ekim 2014 olan yarışmada kazanan 150bin TL’nin sahibi olacak. Ayrıca proje hayata geçirilecek.
7 iklim 7 bölge gelenekten geleceğe’ sloganı ile harekete geçen TOKİ ve Emlak Konut GYO, Ulusal Mimari Proje Yarışması düzenliyor. Mimari mirasımızı yeniden canlandırmak ve günümüz teknolojisini gelenekten ilham alarak geleceğe taşımayı amaçlayan yarışma mimarlara ve mimarlık 4. sınıf öğrencilerine açık olacak. Serbest, ulusal ve tek kademeli olarak gerçekleştirilecek yarışmada başvurular 28 Mayıs tarihi itibariyle alınmaya başladı. Projelerin 22 Ekim 2014 tarihinde jüri tarafından değerlendirilmesi ile birlikte sonuçlar günlük gazete ve internet ortamında 3 Kasım 2014 tarihinde açıklanacak.

Eser hayata geçirilecek
kayasehiristanbul.net
Ulusal Mimari Proje Yarışması kapsamında mimarlar, 24 bin 272 metrekare alan için emsali 0.6 ile 1.35 arası olmak kaydıyla konut projesi, 5 bin 420 metrekare alan için emsali 1 olmak kaydıyla 100 kişi kapasiteli kreş ve 22 bin 515 metrekare alan için emsali 1 olmak üzere 4 artı 4 sisteme göre, 24’er derslikli ilköğretim okulu planlanması gerekiyor. Her bölgenin kendi yerel özellikleri ve iklimine göre 7 farklı bölgenin tasarımlarını içeren yarışmada; para ödülünün yanı sıra kazanan eserler kendi bölgelerinde hayata geçirilebilecek. Kazanan yarışmacılar için 1. Ödül 150 bin lira, 2. Ödül 100 bin lira, 3. Ödül 50 bin lira olacak. Proje yarışmasında son teslim tarihi 15 Ekim 2014 olarak belirlenirken projeler Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sokak No:5 34307 Halkalı Küçükçekmece/ İstanbul adresine teslim edilecek.

BİRİNCİYE 150 BİN TL PARA ÖDÜLÜ

ulusal Mimari Proje Yarışmasını kazanan mimarlardan 1. olanlara 150 bin TL, 2. olanlara 100 bin TL, 3. olanlara 50 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada mansiyon ödülüne hak kazananlar ise 25 bin liranın sahibi olacak. Katılan öğrencilerin eserleri ise değerlendirilerek, bu değerlendirme sonucunda 1. 2. ve 3.’lük ödülleri toplanacak ve 5 eşdeğer ödül olarak dağıtılacak. Yarışmayla ilgili olarak detaylı bilgi, www.7iklim7bolge.com internet adresindeki şartname ve soru cevap bölümlerinden temin edilebilecek.
kayasehiristanbul.net
YARIŞMACILARDA ARANACAK ŞARTLAR

Yasal engeli olmayan mimarlara ve mimarlık öğrencilerine açık olan yarışmaya katılabilmek için şu şartlar aranacak: 8Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasından olmamak. 8Jüri üyelerinin ve raportörlerle bunların birinci dereceden akrabaları, ortakları, çalışanları ve yardımcıları arasında olmamak. 8Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak. 8Yarışma şartnamesinde öngörülen özel koşullara uymak. 8İdarece satışa konulan şartnameyi alıp ismini raportöre kaydettirmek. 8Yarışmayı açan idarelerde ve yarışmayla ilgili her türlü işlemi hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak 8Yarışmayı açan idarelerde adına hareket eden danışmanlarla bunların çalışanları arasında olmamak. 8Mimarlık öğrencilerinin katılabilmesi için de, 4. sınıf olduklarını belirten ve son 1 ay içinde alınmış öğrenci belgelerini ibraz etmeleri gerekiyor.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın