Toki Soruşturmasında Şüpheliler Serbest

Kategori: - - 21:16

Toki İstanbul Konutları

“Yolsuzluk ve Rüşvet” iddialarına ilişkin soruşturmada mahkemeye sevk edilen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlunun da aralarında bulunduğu 14 kişi serbest bırakıldı.Mahkeme 14 isim hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün karakola imza atma şartı koydu. Kısa bir açıklama yapan Bayraktar “Adalete güveniyoruz” dedi.Yolsuzluk ve Rüşvet iddialarına ilişkin TOKİ soruşturması kapsamında aralarında İş adamı Ali Ağaoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlunun da bulunduğu 23 kişi adliyeye sevk edilmişti. Savcılık sorgularının ardından Ağaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 9 şüpheli serbest bırakılmış oğul Bayraktar’ın da aralarında bulunduğu 14 isminde tutuklanması istenmişti.

Nöbetçi mahkemede sorgularına deva edilen şüpheliler serbest bırakıldı. Şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün karakola imza atma şartı koyan mahkeme kararında “isnat edilen suç vasfına, delil durumuna ve kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların tutuklamayı gerektirecek şekilde bulunmaması, bu aşamada delilleri yok etme karartma ve gizleme ihtimali görünmediği, sabit ikametgah sahibi olmaları, kaçma şüphelerini uyandıran somut olguların bulunmaması keza ilerde suç vasfının değişmesi ihtimali bulunması nedeniyle mağduriyetlerine sebep olmaması bakımından tutuklanma talebinin reddine” ifadelerine yer verdi.Mahkemenin kararının ardından adliye önünde bekleyen şüphelilerin yakınları büyük sevinç gösterisinde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğluna büyük sevgi gösterisinde bulunan kalabalıkla basın mensupları arasında zaman zaman itişmeler yaşandı.Basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Bayraktar “Adalete Güveniyoruz. Hiçbir şey anlamadık. Allah yardımcımız olsun. Biz her şeye hazırdık. İtikatlı insanlarız” dedi.Bayraktar daha sonra sevenlerinin yoğun ilgisi içerisinde kendisini bekleyen bir araçla adliyeden ayrıldı. Öte yandan soruşturma kapsamında serbest bırakılan iş adamı Ali Ağaoğlu basına görüntü vermeden adliyenin arka kapsından ayrıldı.

Etiketler:,

Bir cevap yazın