TOKİ Sivas Yenimahalle emekli başvuruları

Kategori: - - 09:59

Sivas Yenimahalle Konutları Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca inşa ediliyor. Projede başvuru işlemleri T.Halk Bankası A.Ş.’nin Sivas’taki yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli başvuruları yarın başlıyor. Daire tipleri 2+1 şeklinde tasarlanan projede başvuru süresi 30 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecek.

TOKİ Sivas Yenimahalle başvuru şartları neler?
1. T.C. vatandaşı olması,
2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,
4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,
5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacaktır.).
6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Sivas Yenimahalle TOKİ ödeme planı kapsamında yüzde 12 peşinatta kalan tutar 180 ay, yüzde 20 peşinatta kalan tutar 240 ay taksitlendiriliyor.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın