TOKİ Muğla ‘ya Yeni Konut!

Kategori: - - 09:07

toki muğla

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca TOKİ Muğla’nın Menteşe ilçesi Emirbeyazıt Mahallesi’nde inşa edilecek 1.106 konutun ihalesi yapıldı.

27 Nisan’da gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 3 cami ve 32 ticaret merkezi inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yer alıyor.

Zemin + 4 kat ve zemin + 5 kat gibi farklı yüksekliklerde inşa edilecek konutların 28’i 1+1, 770’i 2+1, 308’i de 3+1 planında tasarlandı.

Bununla da durmayan TOKİ Anadolu’da inşa ettiği konutlara devam ediyor.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde yerel mimaride inşa edilecek 469 konutun ihalesi de yapıldı. 28 Nisan’da gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca cami ve ticaret merkezi inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yer alıyor.

Konutların 289’u 2+1, 180’i de 3+1 planında inşa edilecek. Tasarımda geleneksel Konya konutlarında yer alan mimari cephe anlayışının yansıtılmasına özen gösterildi. Selçuklu ve Cumhuriyet dönemi yapılarında kullanılan taş kaplama binaların cephelerinde kullanıldı. Cephelerde kullanılan renklerle de yapıların sonradan yapılmış hissinin kırılarak, bölgenin bir parçasıymış gibi görünmesi amaçlandı.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın