TOKİ konutlarında güvenlik sorunu

Kategori: - - 21:02

Toki Konutlarında Güvenlik Trabzon

Trabzon’un Yomra ilçesinde Emlak Yönetimi tarafından idare edilen TOKİ konutlarında yaşanan araç hırsızlıklarına, saldırılar da eklendi. Bu durum TOKİ konutlarında güvenlik sorunumu sorusunu akla getirdi.

Site sakinleri yönetimi, yönetim ise site sakinlerini suçlarken, maddi kayıpların önüne geçilemiyor 11 Mart 2017 Cumartesi 10:33 0 0 Trabzon’un Yomra ilçesinde Emlak Yönetimi tarafından yönetilen TOKİ konutlarında yaşanan araç hırsızlığı sorununa, araçlara maddi zarar verilmesi de eklendi.

TOKİ konutlarında ikamet eden Emrah Karslı’ya ait otomobilin camları kimliği henüz tespit edilemeyen şahıs ya da şahıslar tarafından kırıldı. Olay yerine çağrılan polis ekipleri soruşturma başlatırken, TOKİ konutlarında güvenlik kamerası ve güvenlik görevlisi olmaması tepki çekti. Daha önce siteden 3 aracın çalındığını ifade eden ev sahipleri, güvenlik zafiyeti için site yönetimini sorumlu tuttu. Site yöneticileri ise sorumluluğu vatandaşa yükledi. Vatandaşların toplantılara katılmadığını iddia eden site yönetimi, kamera sistemi konusunda yeterli çoğunluğun sağlanamadığını ve genel merkeze 3 yıldan beri topladıkları kamera tekliflerini sunduklarını savundu.

Can güvenliği yok. Otomobilinin ön ve yan sağ tarafındaki camları kırılıp dökülen Emrah Karslı, “Hadi bu mala geldi. Bundan önce de bu siteye misafirliğe gelen vatandaşın arabası çalındı. Burada oturan vatandaşların arabaları çalındı. Sitede kamera yok. Güvenlik görevlisi yok. Çocuklarımızın can güvenliği yok. Canımızdan korkar olduk. Mala gelen cana gelirse ne olacak? Bu işlerin peşini bırakmayacağız” dedi

Etiketler:, , , , , ,

Bir yanıt yazın