Toki Kayaşehir’de Sıcak Su Fatura Sorunu Hala Devam Ediyor

Son Güncelleme: 21 Temmuz 2014 - 8:32 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

protestoGeçtiğimiz günlerde ulaşım, uyuşturucu gibi sorunlarla gündeme gelen Başakşehir Kayaşehir’de TOKİ Konutlarında oturan vatandaşlar her ay kendilerine gelen fahiş faturalardan dolayı site yönetimini ve TOKİ’yi protesto etti.

Özellikle su faturalarında yaşanan yüksek fatura ücretlerinden dolayı kendilerinin mağdur edildiğini belirten vatandaşlar yetkililerin konuya el atması gerektiğini ifade etti. Kendilerine DAF Energy tarafından imzasız gönderilen gider bildiriminde yer alan fatura miktarlarıyla site sakinlerinin cebinden fazlasıyla para çıktığını belirten vatandaşlar, bu durumun son bulmasını istedi. Site yönetimine kendilerini haber ajanslarına şikayet edeceklerini söylemeleri üzerine yeni gider bildirimi gönderildiğini ifade ettiler.

İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı Kayaşehir 16. Bölge’de bulunan TOKİ Konutlarında oturan vatandaşlar, oturdukları sitelerin yönetimi tarafından kendilerine gönderilen gider bildiriminin yüksek olması üzerine yetkilileri istifaya çağırdı. Site yöneticilerinin kendilerini kandırdıklarını söyleyen semt sakinleri kendilerinden aidat ve su faturası noktasında fazlasıyla para alındığını öne sürdü. Site yönetim binasının önünde yapılan protestoya kadınların yanı sıra çocukların da katılıp “yönetim istifa” şeklinde sloganlar atması gözlerden kaçmadı. Öte yandan site sakinleri özellikle gece saatlerinde binalarının bodrum katlarında ahlaki olmayan durumların yaşandığını ve yetkililerin buna engel olamadığını belirttiler.kayasehiristanbul.net
Kayaşehir sakinlerinden Şayan Acar, sıcak su faturalarının çok yüksek geldiğini söyleyerek, “Ayda 91 TL aidat ödüyoruz fakat bir hizmet alamıyoruz, bizlere ilk gelen fatura çok yüksekti protesto edip kabul etmedik sonrasında uygun bir fatura geldi. Demek ki bizi kandırıyorlar. Tepkimizi göstermek için eylem yapıyoruz TOKİ konutlarının önünde muhattap bulamıyoruz. Yazılı ve sözlü başvurumuzu yaptık, ama bize geri dönüşüm olmadı.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Su faturalarının çok yüksek gelmesinden şikayetçi olan Nazlı Gürbüz ise, dar gelirli vatandaşlar için yapılan TOKİ konuklarının bu yaşadıkları durumun artık yüksek gelirli kişilere yaradığını söyledi. Gürbüz,”Dokuz aydır bazı vatandaşların kapı zilleri çalışmıyor, giriş kapısı daima açık, merdiven boşluklarında tanımadığımız kişiler gelip uyuşturucu kullanabiliyor. Tiner tarzı sakıncalı madde torbaları duruyor ve kokular yayılıyor etrafa. “ diyerek yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Site sakinlerinden biri site yönetiminin kendilerine gönderdiği , 04.07.2014 tarihinde yaptığı yazılı açıklamada, yönetim kurulunun gider paylaşımının daha adil yapılması amacıyla ısınma tüketiminin olmadığı yaz aylarında sıcak su paylaşımlarında da ortak gider uygulamasına karar verildiğini ifade etti Ancak vatandaşların özellikle şikayetçi olduğu konulardan biri de binaların üzerinde güneş enerjisi olmasına rağmen kendilerinden sıcak su parası talep edilmesi oldu.

TOKİ’ye durumu arz ettiğini söyleyen bir vatandaş da TOKİ tarafından kendisine her şeyin yolunda gittiğine ve bir sıkıntı olmadığına dair geri dönüş yaptığını söyledi.

Protestolardan sonra Vatandaşlar site yönetiminin üzerine yürümek isteyince kısa sureli bir gerginlik yaşandı. Daire sakinleri yönetimi alkışlayarak protesto ettikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
www.zaman.com.tr


---------------------------------------------------------------------------------

Toki Kayaşehir’de Sıcak Su Fatura Sorunu Hala Devam Ediyor ile Benzer Yazılar:

21 Temmuz 2014 Saat : 8:32

Toki Kayaşehir’de Sıcak Su Fatura Sorunu Hala Devam Ediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–