Toki Kayaşehir mi? Toki Halkalı mı?

Son Güncelleme: 4 Nisan 2013 - 2:28 2 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

tebernüş kireççi10 binlerce aile TOKİ güvencesiyle ev sahibi olmak için bu kampanyaları bekliyordu.

Şimdi madde madde iki kampanyayı değerlendireceğiz…

1) Lokasyon: TOKİ’nin Halkalı’da satışa çıkardığı konutlar olası kentsel dönüşüm uygulamasında hak sahipleri için elde tutulan konutlardı. Halkalı Atakent bölgesinde proje yapılacak son parsel Temapark. Temapark dışında özel sektöre ait birkaç parselde proje uygulanabilir. Yani bölgede doluluk oranı yüzde 100’e yakın.

65 bin konutluk TOKİ Kayaşehir’de ise şimdilik yapımı planlanan 40 binden fazla konut var. Yani lokasyonda doluluk oranı yüzde 40.

TOKİ Halkalı Atakent’te arz yapmayacak. Ama TOKİ Kayaşehir’de arzın devamı gelecek.

2) Teslim süresi: TOKİ Halkalı’da konutlar hemen teslim. TOKİ Kayaşehir’de ise 30 ay. TOKİ Kayaşehir’de erken teslim planlanıyor. Olası bir gecikmeye karşı sözleşmede 30 ay olacağı belirtiliyor.

3) Peşinat: TOKİ Kayaşehir’de peşinatlar yüzde 10 ile yüzde 25 arasında değişiyor. TOKİ Halkalı’da ise peşinat yüzde 10.

4) Taksit sayısı: TOKİ Kayabaşı’nda en yüksek peşinat ödendiğinde taksit sayısı 96. En düşük peşinat ödendiğinde 120. TOKİ Halkalı’da ise yüzde 10 peşinat ödeyene 240 taksit yapılıyor. Neredeyse kira öder gibi ev sahibi olma şansı tanınıyor.

5) Brüt-net metrekare makası: TOKİ Kayaşehir’de brüt ile net metrekare arasındaki makas yüzde 30’larda. Esenyurt’u bile geçmek üzere:)) TOKİ Halkalı’da ise makas çok daha düşük.

Peki TOKİ Kayaşehir’in hiç mi avantajı yok?

Aslına bakarsanız TOKİ Kayaşehir’in en büyük avantajı kurulması planlanan Yeni İstanbul’a olan yakınlığı. Ama planlanan yollar açılırsa TOKİ Halkalı ile TOKİ Kayaşehir birbirine entegre olacak.

TOKİ Kayaşehir’in rakımı daha yüksek. Havası daha temiz. TOKİ Halkalı Atakent ise daha düşük rakımlı. Biraz da çukurda kalıyor.

TOKİ Halkalı Atakent’in bulunduğu bölgeye peşpeşe özel okullar açılıyor. Bahçeşehir Koleji, Bilfen ve Doğa Koleji… TOKİ Kayaşehir’e ise İstanbul’un en büyük sağlık kompelksi inşa edilecek. Eğiti açısından TOKİ Atakent, sağlık açısından da TOKİ Kayaşehir cazip…

Tercih sizin…

TOKİ’den Halkalı’da 875 TL taksitle 3+1! Hemen teslim!

TOKİ’den Kayaşehir’de 619 TL taksitle 1+1! 30 ay sonra teslim!

http://emlakkulisi.com/toki-kayasehir-mi-toki-halkali-mi/158052


---------------------------------------------------------------------------------

Toki Kayaşehir mi? Toki Halkalı mı? ile Benzer Yazılar:

4 Nisan 2013 Saat : 2:28

“Toki Kayaşehir mi? Toki Halkalı mı?” için 2 Yorum

  1. müyesser şenol dedi ki:

    peşinat kura çekiminden hemen sonramı ödenecek

Toki Kayaşehir mi? Toki Halkalı mı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–