Toki Kayabaşı Konutlarında En Çok 2+1 Tercih Edildi!

Kategori: - - 17:24

Toki Kayabaşı Konutlarında En Çok 2+1 Tercih Edildi!Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından satışı gerçekleştirilen Kayaşehir’deki 605 konut için başvuruların sonlandırıldığı, en fazla talebin 2+1 konutlara geldiği ifade edildi.

Başvuruları tamamlanmış olan toplam 605 konutun 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli kesimlerin ihtiyaçları ve alım güçlerine hitap edecek düzeyde bütçelendirildiğinden bahseden Turan, 1+1 olan dairelere bin 403 talebin, 2+1 olan dairelere 10 bin 211 talebin, 3+1 olan dairelere 4 bin 77 talebin ve 4+1 olan dairelere ise 555 talebin geldiğini bildirdi.

25 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan kura çekiminin ardından konut sahibi olamayan vatandaşlara başvuru bedellerinin 2 Mayıs tarihinde ödenmeye başlayacağını aktaran Turan, öncelikli hedeflerinin, dar ve orta gelirli olan, bu zaman kadar hiç konut sahibi olmayan vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu söyledi.

Piyasa şartlarına bakıldığında konut sahibi olması mümkün görünmeyen alt gelir grubundaki vatandaşların sevinçlerine kura çekimlerinde şahit olduklarını dile getiren Turan, TOKİ olarak yoğun bir çalışma süreci içinde bulunduklarını, milletin sevincinden güç aldıklarını kaydetti.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın