Dikkat: TOKİ Kayabaşı Konut Dolandırıcılığı

Son Güncelleme: 31 Mayıs 2016 - 8:13 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Dikkat: TOKİ Kayabaşı Konut Dolandırıcılığı
0 Paylaşımlar

Kayabaşı 5.etapTOKİ Başakşehir Kayabaşı konutlarından uygun fiyata daire vaadiyle 16 kişiyi 240 bin lira dolandırdığı iddia edilen Emre K. (26) kaçtı.İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan Yasemin Çokürkmez, dilekçesinde şunları anlattı:

‘AK PARTİ’DEN KONTENJAN’
“Emre K., bana AK Parti’nin kedisine TOKİ’den kontenjan sağladığını, 15 bin lira verirsem bundan beni yararlandırabileceğini söyledi. Daha sonra da TOKİ’nin Başakşehir KAYAŞEHİR İSTANBUL ’da bulunan inşaatından daire sahibi olduğum müjdesini verdi. Şüpheli dönem dönem beni arayıp ‘Hâlâ elimde ev var. Yakınların da faydalanabilir’ diyordu. Ben de yakınlarımı ve arkadaşlarımı toplayarak para verdim. Bir gün telefonuma ‘Sayın konut hak sahibi, TOKİ Kayabaşı konut teslim töreni ile ilgili en kısa sürede tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır’ diye mesaj geldi.”

‘ERDOĞAN’LA FOTOĞRAF’
“Benden ve akrabalarımdan tapu işlemleri için 4 fotoğraf, kimlik fotokopisi ve nüfus örneği istedi. Ayrıca bankada hesap açtırmamızı, ancak TOKİ ismini geçirmememizi söyledi. Sonra telefonları hep kapalıydı. Bize güven uyandırmak için Tayyip Erdoğan ile çektirmiş olduğu fotoğrafları gösterdi. Birkaç defa resmi plakayla yanımıza geldi. Telefonlarını kapatınca dolandırıldığımı anladım.” Hürriyet


---------------------------------------------------------------------------------

Dikkat: TOKİ Kayabaşı Konut Dolandırıcılığı ile Benzer Yazılar:

31 Mayıs 2016 Saat : 8:13
  TOKİ

Dikkat: TOKİ Kayabaşı Konut Dolandırıcılığı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–