TOKİ Kayabaşı 23. Bölge ne zaman teslim?

Kategori: - - 10:30

İş yeri teslim tutanağına göre, Ilgın – Karakoç ortaklığı Kayabaşı 23 Bölge 482 konut konut ve 2 büfe inşaatı işini 610 gün sonra 30 Ekim 2015 tarihinde TOKİ’ye teslim edecek.

TOKİ, 23. Bölge’yi ne zaman satışa çıkaracak?

23. Bölge, Ilgın – Karakoç ortaklığından 30 Ekim 2015’te teslim aldıktan sonra konutların kura ile mi yoksa kurasız mı satılacağı, başvuruların ne zaman başlayacağı veya kamulaştırma olup olmayacağı netlik kazanacak.

TOKİ Başkanlığının satış talimatının ardından Kentsel Yenileme Daire Başkanlığı, Kayaşehir 23. Bölge dosyasını Finansman Daire Başkanlığı’na gönderecek. Finansman Daire Başkanlığı, Kayaşehir 23. Bölge’nin maliyet ve şerefiye raporlarını çıkararak TOKİ Satış ve Pazarlama Müdürlüğü’ne dosyayı iletecek.

Kayaşehir 23. Bölge’nin satış duyurusu, satış sürecinin başlamasından 15 gün önce TOKİ’nin resmi internet sitesi www.toki.gov.tr sitesinden bildirilecek.

tutanakTOKİ 23. Bölge’de son durum nedir?

Karakoç İnşaat’ı bünyesinde bulunduran Nukart Grup’un Genel Koordinatörü Galip Korel Kozanoğlu’nun Emlakkulisi.com’a yaptığı açıklamada, “23. Bölge için TOKİ’den yer teslimi yapıldı ancak yıkım ruhsatı alınamadı” dedi.

TOKİ Kayabaşı 23. Bölge’de Başakşehir Beledediyesi’nden çıkacak yıkım ruhsatının alınmasıyla proje için kazma vurulacak ve Kayabaşı 23. Bölge 20 ay (610 gün) sonra tamamlanarak TOKİ’ye teslim edilecek.

İşte, Kayabaşı 23. Bölge’nin yer teslim tutanağı;

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın