TOKİ kalitede referans olmayı hedefliyor

Kategori: - - 13:16

TOKİ Başkanı Turan, yakın bir gelecekte TOKİ‘nin sektör içinde hem malzemede hem de işçiliğindeki kalitesiyle referans bir kuruluş olacağına inandıklarını, bu hedefle çalıştıklarını söyledi. TOKİ kalite

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yakın bir gelecekte TOKİ’nin sektör içinde hem malzemede hem de işçiliğindeki kalitesiyle referans bir kuruluş olacağına inandıklarını, bu hedefle çalıştıklarını söyledi.

Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, idarenin “2023’te 1 milyon 200 bin konut” hedefi doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanında konut üretimlerine aralıksız devam ettiğini belirtti. TOKİ kalite

TOKİ’nin, konutların niteliklerine dönük “mutlak kalite” prensibiyle proje, inşaat, işletme süreçlerindeki standartlarını yenilediğine ve kalite çalışmalarına hız verdiğine dikkati çeken Ergün Turan, idarenin Türkiye’nin hemen her şehrinde binlerce konut ve sosyal yaşam donatı inşa ettiğini anlattı.

Turan, TOKİ’nin 2014 yılında yenilediği üretim disiplinlerini esas alarak, şehirlere değer katan, yerel dokuyu ve yatay mimari yapılanmayı gözeten konut üretimlerinde “mutlak kalite” hedefiyle yeni bir safhaya geçtiğini ifade etti.

İdarenin son 2 yılda planlama, mimari ve özellikle kalite süreçlerinde yaptığı düzenleme ve yeniliklerin, müteahhitten müşavire, mimardan mühendise, malzeme üreticisinden işçiye, tüm paydaşlarınca benimsendiğini belirten Ergün Turan, “Yapı sektöründeki tüm paydaşlarımız, yüksek kaliteli üretim malzemeleri ile idaremizle iş birliğine giriyor. ‘Mutlak kalite’ hedefi doğrultusunda gösterdiğimiz çabaya, toplumsal beklenti ve duyarlılıklara saygılı şehirler inşa etme kararlılığımıza katkı sağlamaları bizleri memnun ediyor.” diye konuştu. TOKİ kalite

Yılların tecrübesiyle kalitede farklı bir safhaya geçildi
TOKİ Başkanı Turan, idarenin her dönemde sağlam yapılar inşa eden, önemli çalışmalarla büyük bir ihtiyaca yanıt veren bir kuruluş olduğunu belirterek, yıllar içinde oluşan büyük bir tecrübeyle bugün kalitede farklı bir safhayı tamamlamakta olduğuna dikkati çekti.

Turan, bu birikimle gelinen aşamada, TOKİ’nin sektörde kalite ile referans kuruluş olması için çalıştıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Yakın bir gelecekte TOKİ’nin sektör içinde hem malzemede hem de işçiliğindeki kalitesiyle referans bir kuruluş olacağına inanıyoruz, bu hedefle çalışıyoruz. İdaremizi, bilhassa malzeme ve işçilik alanında hizmet veren firmaların diğer projelerinde referans gösterecekleri bir noktaya taşıyoruz. TOKİ projelerinde yer almış firmaların, bize sundukları ürün ve üretimlerini diğer projelerinde örnek ve referans göstermeleri, idaremizin önemli bir başarısı olacaktır. TOKİ, yapı ve üretim malzemelerinin yanı sıra mimari, mühendislik ve uygulama disiplinleriyle de örnek kuruluş olacak, gayretimiz bunun içindir.”

Etiketler:,

Bir yanıt yazın