Toki İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kampüsü

Kategori: - - 12:57

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

İstanbul’un 9. devlet üniversitesi İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin yeni Göztepe kampüsü toplam 278 dönüm alana sahip. Üniversitenin Göztepe kampüsü TOKİ tarafından inşa ediliyor.

Göztepe’de D-100 Karayolu üzerinde yer alan Göztepe kampüsü Eski Devlet Malzeme Ofisi binalarının olduğu alanda inşa ediliyor. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin kuzey yerleşkesi 204 dönüm, güney yerleşkesi 74 dönüm. Üniversitenin kuzey yerleşkesinde eğitim 30 Eylül 2013 tarihinde başladı. Güney yerleşkesinde ise inşaatın ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin yeni kampüsünün ilk etabında Eğitim Bilimleri Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Turizm Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Merkezi Laboratuvar, Medikal Merkez ve yemekhane yer alıyor.Tuzla’ya iki ayrı metro hattı getireceklerini açıklayan Kadir Topbaş; “İstanbul’un çok önemli bir aktvite merkezi olacak Viaport Marine’i Tuzla’da inşa ediyoruz. Öyle bir merkez ki yılda 25 milyon insan buraya gelecek. Tuzla ağırlıklı 2 bin 500 insan çalışacak” dedi.

Tuzla Viaport Marine Tuzla’yı uçuracak

“İstanbul’un çok önemli bir aktivite merkezi de Tuzla’ya gelecek. Öyle bir merkez ki yılda 25 milyon insan buraya gelecek. Tuzla ağırlıklı 2 bin 500 insan çalışacak” diyen Topbaş, “Tuzla Viaport Marine, içinde her türlü aktiviteleri olan 570 milyon TL’lik bir yatırım. Tuzla pajlarıyla, havuzlarıyla, sergi alanlarıyla, toplantı salonları ve gezi alanları ile marinasıyla birlikte İstanbul’un cazibe merkezi olacak. 750 bin metrekarelik yeşil alana sahip olacak projeyi, Asya ve Avrupa yakasından görmeye, yaşamaya metrolarla gelecekler.

http://www.emlakkulisi.com/

Etiketler:,

Bir cevap yazın