Toki İndirimin’den 17 Bin Kişi Faydalandı

Kategori: - - 13:28

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yüzde 20 indirim kampanyasına 17 bin 706 vatandaşın başvurduğunu belirterek, “Vatandaşlarımız 950 milyon 767 bin lira kampanyaya para yatırdı ve borçlarını sıfırladı” dedi.Vatandaşların yüzde 20 indirimle borçlarını kapatıp tapularını almaya hak kazandığını ifade eden Turan, “Kampanyamızdan yararlanan vatandaşlarımızın yüzde 70’i borcunu ‘yastık alt’ diye tabir ettiğimiz kişisel tasarrufları ile kapattı. Bu durum, yaşanan tüm sıkıntılara rağmen, milletimizin ülkemizin ekonomisine ve geleceğine duyduğu güvenin önemli bir kanıtıdır.

Ayrıca birikimlerin konut amaçlı kullanılması da sektörümüze duyulan güvenin göstergesidir” açıklamasında bulundu. Başkan Turan, “Politikamız gereği muhatap olduğumuz kitle, dar ve orta gelirlilerdir” diyerek, şöyle devam etti: “Bu kesimin en kolay ödeme yapabilmesi için sürekli kampanyalar düzenliyoruz. Gerek katılım oranı gerekse kredi kullanmadan ödeme yapılan oran bizleri sevindirdi. Kredi kullanılmadan tasarruf ile gelen ekonomiye kazandırıldı.” indirim kampanyasına

Turan, 2002’den bugüne kadar 800 bin konut imal edildiğinin altını çizdi. Turan, TOKİ’nin dünyada model alındığını dile getirerek, her hafta 3-4 ülkeden görüşme talebi aldıklarını söyledi. Kâr odaklı çalışmadıklarının altını çizen Turan, 100 liraya mal ettilerse 100 liraya verdiklerini, bunların peşinatlarını aldıktan sonra geri kalan ödemeleri de taksitlendirdiklerini söyledi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın