TOKİ Evlerini Suriyelilere Değil, Dar Gelirlilere Verin

Kategori: - - 13:33

Melike Basmacı

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Suriyelilere vatandaşlık ve TOKİ’den konut verilmesiyle ilgili açıklamalara tepki göstererek, “TOKİ evlerini Suriyelilere değil, dar gelirlilere verin” dedi.
Suriyelilere vatandaşlık ve TOKİ’den konut verilmesi tartışmalarıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, TOKİ konutlarının Suriyelilere değil Denizli’deki dar gelirlilere verilmesini istedi. 7 Haziran seçimlerinden önce Denizlili dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için verilen 25 bin konut sözünün yerine getirilmesini isteyen Basmacı, “Ucuz konut projesi için Denizli’de 122 bin talep toplandı. Başvuru yapan vatandaşlarımız, seçimlerin üzerinden 13 ay geçmesine rağmen hala bir cevap alabilmiş değil.

Oy uğruna bir gecede cinlik yaparak vatandaşa ucuz konut sözü verenler, ‘122 bin başvuru aldık’ diyenler, vatandaşın oylarının peşine düşen, seferberlik yaparak çanak tutan belediyeler bugün neredeler? Eğer ev sahibi yapılması gereken birileri varsa o da önce dar gelirli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Seçimlerden önce ucuz konut hayaliyle kayıt yaptıran Denizlili hemşehrilerimdir. TOKİ evlerini Suriyelilere değil, dar gelirlilere verin. Hiç kimse bu milletin parasını bir başka ülkenin vatandaşına peşkeş çekmesin” dedi.

Suriyelilere ev vermek isteyenlerin milletin parasını millete harcaması gerektiğini savunan Basmacı, “Bugünlerde Suriyelilere vatandaşlık, iş ve TOKİ konutu verilmesi çokça tartışılır hale geldi. Türk vatandaşları sefil halde yaşarken, Suriyeli sevdası da nereden çıktı? Suriyelilere ev, iş, maaş vermeye kalkanlar milletin parasını millete harcasınlar. Türkiye’de işsiz, aç ve evsiz kimse kalmasın” diye konuştu.

DHA

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın