TOKİ ‘Emekliye ikinci bahar’ Müjdesi

Kategori: - - 21:14

toki konutları

TOKİ, gerek 64 gerekse de 65. Hükümetin programında yer alan vaatleri arasında bulunan emekliye ucuz konut için kolları sıvadı. “Emekliye ikinci bahar” projesi için düğmeye basan TOKİ, ilk etapta 18 ilde emeklinin yüzünü güldürecek konut yapacak. Başvuruda bulunan 85 bin 519 emekli arasından noter huzurunda çekilen kura ile 7 bin 681 emekli hak sahibi olarak belirlenirken emekliye ikinci bahar projesini bütün iller için uygulamayı planlayan TOKİ önümüzdeki günlerde Ankara’daki emekliler için de özel konut projesi planlıyor.

EMEKLİ İKİNCİ BAHAR PROJESİYLE EV SAHİBİ OLACAK
TOKİ, “Emeklilere İkinci Bahar” projesiyle emeklileri ev sahibi yapacak. 2+1 olarak planlanan konutlar için Mart ayında Ziraat Bankası ve Halk Bankası ön talepleri toplarken TOKİ, ilk etapta, emeklinin yüzünün güleceği 18 ili ise Adana, Aksaray, Eskişehir, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Niğde, Sivas, Balıkesir, Kastamonu, Kocaeli, Bilecik, Edirne ve Manisa olarak belirledi. Bu illerdeki emeklilerin tamamına ulusal, yerel basın aracılığıyla ulaşılırken “Emekliye ikinci bahar” projesinden yararlanabilmek için kriterler ise SGK ve özel sandık ya da vakıflardan emekli olmak, emeklinin eşine veya velayeti altındaki çocuklarına ait topuda kayıtlı konutu olmaması belirlendi. Emeklilere İkinci Bahar projesi kapsamında inşa edilecek konutlar için 85 bin 519 emekli ön talepte bulunurken noter huzurunda yapılan kura ile 7 bin 681 emekli hak sahibi olarak belirlendi. Emekliye ikinci bahar projesini bütün iller için uygulamayı planlayan TOKİ, önümüzdeki günlerde Ankara’daki emekliler için özel konut projesi planlıyor.

51 BİN EMEKLİ BAŞVURDU
TOKİ’nin kayıtlarına göre Karaman, Şanlıurfa, Konya, Elazığ, Amasya, Bursa, Kütahya, Afyon, Karabük, Çorum, Balıkesir, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Muğla ve Trabzon’da satışa sunulan 4 bin 340 adet konuta ise 51 bin emekli müracaat etti..

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın