TOKİ’den açık artırma ile işyeri ve konut satışı

Kategori: - - 10:02

Toki İstanbul Konutları

TOKİ mülkiyetinde bulunan 144 adet işyeri ile 36 adet konut olmak üzere toplam 180 adet taşınmaz, 29 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Açık Artırma (teklif alma) ile satışa sunulmuştur.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKi) Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirler dahil olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde işyerleri ve konutları Açık Artırma (teklif alma) ile satışa çıkarıyor.

TOKİ tarafından açık arttırma yöntemiyle satışa çıkartılan dükkanlar arasında 20 bin liraya satılacak dükkan bulunurken, aynı yöntemle satışa çıkartılan konutlar arasında 96 bin liraya 3+1 daire satılacak.

Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.&Talya Gayrimenkul Değ. Ve Dan. A.Ş. Ortaklığı tarafından yerine getirilecektir.

Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankalar tarafından yetkilendirilmiş şubeler aracılığı ve Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.&Talya Gayrimenkul Değ. Ve Dan. A.Ş. Ortaklığı ile kabul edilecektir. Bununla birlikte, teklif alma sonrası Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatma işlemleri yine anılan Bankalar tarafından belirlenecek

Temerküz Şubeler aracılığı ile yürütülecektir. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde müzayedenin yapılacağı salon önlerinde kurulacak stantlarda ve Banka şubelerinde başvuru kabul edilecektir.

SATIŞ TAKVİMİ:

BAŞVURU ALINMASI (BAŞVURU BEDELİNİN YATIRILMASI) 14 Mayıs 2014 – 29 Mayıs 2014

AÇIK ARTIRMA 29 Mayıs 2014

ALICI OLAMAYANLARIN TEMİNATLARININ İADE İŞLEMLERİ

SÖZLEŞMELERİN İMZALANMASI 05 Haziran 2014

İhale onayından sonra ayrıca bildirilecektir.

* 29 Mayıs 2014 tarihinde de (açık artırma gününde) T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.&Talya Gayrimenkul Değ. Ve Dan. A.Ş. Ortaklığı aracılığı ile başvuru yapmak imkan dahilindedir.

AÇIK ARTIRMA YERİ VE SAATİ:

Yer: Şişli Plaza,Ofis Blokları E- Blok,Turyap Müzayede Salonu, Şişli/ İSTANBUL, naklen canlı bağlantı TOKİ Salonu Bilkent / ANKARA ve İnternet bağlantıları Saat: 14:00

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın