TOKİ BAŞKANI’NDAN MÜTEAHHİTLERE UYARI: İŞ KALİTENİZ SİCİLLERİNİZİ ETKİLER

Son Güncelleme: 28 Şubat 2012 - 8:46 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ahmet Haluk Karabel, TOKİ ile çalışan inşaat firmalarının temsilcilerine sicil uyarısında bulundu.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ahmet Haluk Karabel, TOKİ ile çalışan inşaat firmalarının temsilcilerine sicil uyarısında bulundu. Van ve Erciş depremi sonrasında yapılan ihalelere, işlerini düzgün yapan yüklenicilerin performansları dikkate alınarak, sicil durumlarına göre davet edildiğine dikkat çeken Karabel, “Davet işlerindeki firma seçimlerinde; iş kaliteniz, işi süresinde ve noksansız bitirmeniz, mali gücünüz ve İdaredeki uzman ve daire başkanlarımızın görüşleri dikkate alınmaktadır. Kalitesiz, kusurlu iş yapan ve haciz getiren müteahhitler, İdareyi meşgul etmesinler.” dedi. İhaleyi aldıktan sonra kâr alıp taşerona devreden yüklenicilere dikkat çeken Ahmet Haluk Karabel, bu yola tevessül edenlerin bir daha TOKİ’den iş alamayacaklarını söyledi.

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, İdarenin Bilkent’deki yerleşkesinde yurt çapında TOKİ ile çalışan inşaat firmaların temsilcileriyle bir araya geldi. Önemli uyarılarda bulunan Karabel, firma temsilcilerinin sorularını yanıtladı, sorunlarını dinledi.

VAN HEPİMİZ İÇİN ÖNEMLİ SINAV

Simav’da depreminin ardından 928 konut ve sosyal donatıların da 6 ay gibi bir sürede sorumluluklarını yerine getirdiklerini hatırlatan Karabey, Van ve Erciş depremi sonrasında salt işlerini düzgün yapan yüklenicileri performanslarını dikkate alarak sicil puanlamasına göre davet ettiklerini söyledi. Firmalardan 49’unun işi kabul ettiğini, 16 firmanın işi almadığını dile getiren Karabel, ‘Size iş almanıza vesile olduk diyenleri de dikkate almayın. Sizden tek isteğimiz işi süresinde ve kusursuz olarak bitirmenizdir. Van ve Erciş’te Ağustos ayı sonuna kadar hem konutları hem de sosyal donatıları bitirmemiz gerekiyor. Kolay bir iş değil. Süre kısıtlı olduğundan maliyet de yükseliyor. Bu işi de başarabileceğimize bütün kalbimle inanıyorum. Van depremi hepimiz için önemli bir sınav. Bu sınavda inşaatları süresinde bitiremeyenler bahaneleri ne olursa olsun bizden bir daha olumlu puan alamazlar. Her yüz konutta bir kalıp ve bir kule vinç planlamanız gerekiyor. Bunu yapmamakta ısrar edenler ilerde kendileri de kaybedecek bizi de sıkıntıya sokacak. İşi hızlı yapacağız ama kaliteye de dikkat edeceğiz. Süresinde işi bitirenlere tarafımızdan ileride daha olumlu bakılacak.’ diye konuştu
CİHAN


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ BAŞKANI’NDAN MÜTEAHHİTLERE UYARI: İŞ KALİTENİZ SİCİLLERİNİZİ ETKİLER ile Benzer Yazılar:

28 Şubat 2012 Saat : 8:46

TOKİ BAŞKANI’NDAN MÜTEAHHİTLERE UYARI: İŞ KALİTENİZ SİCİLLERİNİZİ ETKİLER Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–