TOKİ Başkanı Kayabaşı’nı yerinde inceledi

Son Güncelleme: 9 Mayıs 2016 - 10:40 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Toki Başkanı kayabaşı 18.bölgeTOKİ Başkanı M. Ergün TURAN, İstanbul’un Başakşehir ilçesi Kayabaşı bölgesinde yapımı devam eden konut projelerinin şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

Mahalle kültürü yeri geliyor

TOKİ’nin İstanbul’da en büyük konut alanı olan Kayabaşı’nda incelemeler yapan TOKİ Başkanı Turan, ilk olarak yapımı hızla devam eden 2 bin 512 konutluk alanda incelemelerde bulundu. Beş etaptan oluşan 2 bin 512 konutluk proje ile cadde konsepti ve mahalle kültürü canlanacak. Küçük esnafın, oyun alanlarının ve sosyal donatıların olduğu proje ile yeni bir yaşam alanı oluşacak.

18. bölgede inceleme

Başkanın Kayaşehir bölgesinde incelemelerini takip eden www.istanbultokikonutlari.com , 18. Bölgede iki etap halinde inşaatı devam eden bin 217 konutluk projenin şantiyesinde incelemelerini sürdürdü. Özellikle geniş peyzaj alanı ile dikkat çeken projede sosyal donatılar ve çocuk oyun parkları da yer alıyor.

Drone ile izleme

Kayabaşı şantiyelerinde incelemelerini bitiren TOKİ Başkanı Turan, son olarak Kayabaşı’nı ‘Drone’ ile havadan görüntüleyerek kuş bakışı inceledi. Bilindiği üzere TOKİ, her projesinde, mevcut arazinin durumu hakkında bilgi sahibi olmak ve projeleri arazinin topografyasına uygun şekilde tasarlamak için ‘Drone’ ile havadan çekim yaptırıyor.

Arnavutköy Belediyesi Yönetim Merkezi projesi örnek teşkil ediyor

Kayabaşı’nda şantiye incelemelerini bitiren Turan, daha sonra Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ile TOKİ tarafından inşa edilen Belediye Yönetim Merkezi şantiye alanında incelemelerde bulundu. Arnavutköy Belediyesi Yönetim Merkezi Proje kapsamında 1’er adet Belediye Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Evlendirme Dairesi ve Ticaret Merkezi binalarının yapımı bulunuyor. Toplam inşaat alanı 85.000 m2 olan projede 26.000 m2 peyzaj alanı bulunuyor. Tasarım aşamasında modern mimari detayların ön planda tutulduğu proje, kamu binaları açısından örnek teşkil ediyor.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ Başkanı Kayabaşı’nı yerinde inceledi ile Benzer Yazılar:

9 Mayıs 2016 Saat : 10:40

TOKİ Başkanı Kayabaşı’nı yerinde inceledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–