TOKİ açık artırma satışları nasıl yapılır?

Son Güncelleme: 11 Eylül 2014 - 1:20 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

davaMevcut piyasa koşullarında konut sahibi olma imkanı bulunmayan yoksul, alt, dar ve orta gelir gruplarına mensup kimseler TOKİ’nin üretmiş olduğu evlerden hak sahibi olabiliyor.

TOKİ satışları hakkında bilinen satış yöntemi kura oluyor. Satışa sunulan konut sayısından fazla başvuru olması durumunda, noter huzurunda “Konut Alma Hakkı Ve Konut Belirme Kurası” çekilerek, konut alıcıları belirleniyor.

Konut adedinden daha az başvuru olması durumunda ise, kura çekilmeyerek tüm başvuru sahipleri konut alma hakkı kazanıyor. Başvuruda bulunanların konut satın alma hakkı ve seçme önceligini belirlemede başvuru sırası esas alınıyor.

Ancak TOKİ satışlarında 6 farklı satış yöntemi kullanıyor. Bunlar: TOKİ kuralı satış, açık satış yöntemi ile satış, açık artırma yöntemi ile satış, alt gelir grubuna ve yoksullara yönelik satış, evi olmayan kamu kurumları personeline yönelik satış, hasılat paylaşımlı projelere yönelik satış olarak karşımıza çıkıyor. Peki TOKİ açık artırma satışları nasıl yapılır?

TOKİ açık artırma satışları..
İdarenin kaynak yaratmaya yönelik üretmiş olduğu rant ve prestij projelerinde uygulanan satış yöntemlerinden bir diğeri ise Açık Artırma Yöntemi ile satıştır.

Açık Artırma yöntemi ile amaçlanan, kamu yararını gözeterek mümkün olan azami geliri elde etmektir.Emlakkulisi.com


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ açık artırma satışları nasıl yapılır? ile Benzer Yazılar:

11 Eylül 2014 Saat : 1:20

TOKİ açık artırma satışları nasıl yapılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–