Tema İSTANBUL’da Yaşam Temmuzda Başlıyor

Kategori: - - 09:18

Tema İSTANBUL’da Yaşam

Yaklaşık 5.000 kişilik dev buluşmada konut sahipleri, Tema İSTANBUL’da vaat edilen yepyeni yaşam kültürü ve müstakbel komşuları ile tanıştı.
Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ilk master planlı özel sektör gayrimenkul projesi Tema İSTANBUL’da, Temmuz ayında gerçekleşecek teslimatlar öncesinde “Tema İSTANBUL’da Yaşam Başlıyor” kokteyli düzenlendi.

“Tema İSTANBUL’da Yaşam Başlıyor” kokteyli, konut sahipleri ve ailelerinden oluşan yaklaşık 5.000 kişilik dev katılımla gerçekleşti. Tema İSTANBUL’un eşsiz atmosferinde sosyal tesiste gerçekleşen gece, Jale ve Berkay Özideş solistliğindeki Kürşat Başar ve Orkestrası’nın zengin repertuvarı ve başarılı sahne performansıyla, adeta bir müzik festivaline dönüştü. Ritim Grubu’nun efektif ve hareketli müziğiyle coşan Tema İSTANBUL sakinlerinin gönlünce eğlendiği gece, adeta bir şölen havasında geçti.
Yapılan şovlar, farklı etkinlikler ve gösterilerle birbirinden renkli görüntülere sahne olan “Tema İSTANBUL’da Yaşam Başlıyor” kokteyli, projeyi hayata geçiren MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ Ortak Girişim Gurubu üst yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşti.

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur ile Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan’ın hazır bulunduğu ve Tema İSTANBUL yönetimi de tam kadro olarak yerini aldı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in yanı sıra Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya’nın da katıldığı gecede, Tema İSTANBUL’da konut sahibi olan ailelerden oluşan yaklaşık 5.000 kişi, sunulan yeni yaşam kültürü ve müstakbel komşuları ile tanıştı

“Tema İSTANBUL’da Yaşam Başlıyor” kokteylinin açılış konuşmasını yapan Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan, Tema İSTANBUL’un eşsiz özelliklerine, Türkiye’nin dünya çapındaki mega karma projesinin ilk gününden bu yana tüm süreçlerini özetleyen belgesel ile vurgu yaptı. Mesut Arslan, “Böylesine güzel bir akşamda, Tema İSTANBUL’un eşsiz atmosferinde, bu onur gecemizde birlikte olduğunuz için teşekkür ediyor ve hepinize hoşgeldiniz diyorum. Böyle muhteşem bir projeye doğrudan ve dolaylı olarak katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum” diyerek, konut seçiminde yaptıkları doğru tercihten dolayı Tema İSTANBUL sakinlerini de tebrik etti.

Mimari tasarım, Ortak Girişim Grubu’nun katkıları ve Tema İSTANBUL konutlarını tasarlayan İki Design Group kurucu ortağı Murat Kader de, Ortak Girişim Grubu yönetiminin, benzersiz tecrübeleri ile yaptıkları katkıları ve işbirliğine vurgu yaparak, “Tema İSTANBUL’un mimari tasarım sürecinde, yaklaşık 80 hafta boyunca bizim ofiste ekranlara kağıtlar yapıştırarak önemli katkılarda bulundular” dedi. Murat Kader, bir mimar olarak burada son kullanıcılar ile bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu da dile getirdi.

Tema İSTANBUL, ayrı bir önem ve anlam taşıyor

MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ’ın ulusal ve uluslararası başarılarına dikkat çeken MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu ise Ortak Girişim Grubu’nun tüm üyeleri için Tema İSTANBUL’un çok önemli bir proje olduğunu, ayrı bir anlam taşıdığını vurguladı. Mega karma proje ile uyuma bölgesi olan Atakent’in kaderini değiştirerek, her yönü ile bir şehir merkezine dönüştürmeyi amaçladıklarını belirten Boysanoğlu, “Tema İSTANBUL konut bölgesi de bunun ilk adımıydı. Tema İSTANBUL’un bundan sonraki etapları olan Tema WORLD ve Tema PLAZA ile bu dönüşümü tamamlayacağız” şeklinde konuştu. Bugün bizim onur gecemiz, eğlence akşamımız diyen Boysanoğlu, “Bu çok özel projede, hepinize huzurlu, sağlıklı ve uzun bir yaşam diliyorum. Bu güzel Tema İSTANBUL akşamında da iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Sitenin ilk yöneticisi Süleyman Çetinsaya

2013 senesi Temmuz ayında gerçekleştirilen lansman ile projeyi duyurduklarını ve 24 ay gibi kısa sürede teslim edeceklerini belirten ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya da, “MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ ve KANTUR-AKDAŞ olarak sözümüzü tuttuk. 1 Temmuz’dan itibaren ve birinci bloktan başlamak üzere ayın sonuna kadar 3.531 konutun tamamı teslim edilecektir. Bu konuda gününü gecesine katan herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi. Süleyman Çetinsaya, “Bu sitenin ilk yöneticisi de benim. Burada 1.5 sene sizlerle beraber, mutluluğunuz için, huzurlu bir yaşam için birlikte olacağız” dedi. Süleyman Çetinsaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılan mutabakat ile birlikte proje içinde yer alan ve yapımını üstlendikleri Tema Metro Durağı’nın yapımının da 2018-2019 yıllarında tamamlanmasının planlandığını açıkladı.

KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur da, “Bana söyleyecek söz kalmadı” diyerek başladığı kısa konuşmasında yaptığı esprilerle Tema İSTANBUL sakinlerini kahkahaya boğdu.

Kantur, “Tema İSTANBUL sakinlerine, mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerken, hep böyle güle güle oturun diyorum” şeklinde konuştu.

Yaşam için öne çıktı, yatırım için değer kazandı

Sahip olduğu eşsiz özellikleri cazip fırsatlar sunan Tema İSTANBUL, yaşam için öne çıkmasına karşın yatırım açısından da değer kazandı. Kalite/değer endeksi en ideal seviyede yer alan Tema İSTANBUL, eşsiz özellikleriyle yatırım için gelenleri dahi yaşam için ikna ediyor. Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL, konut sahiplerine henüz yapım aşamasındayken dahi çok büyük avantajlar sundu.

Tema İSTANBUL, benzersiz nitelikleriyle müşterilerine en hızlı satış kararı aldıran proje konumuna da ulaştı. Daha ilk görüşmede satış oranı %20 olan Tema İSTANBUL konutlarında, ikinci ziyaretlerdeki yüzde 43’lük oranla birlikte, satın alma kararını ilk üç görüşmede veren müşterilerimizin oranı ise yüzde 88 oldu. Konutların yüzde 30.4’ünün peşin satıldığı Tema İSTANBUL konutlarında, müşterilerin yüzde 72’si lisans ve lisansüstü eğitime sahip, yüzde 23’ü ise lise mezunu. Bu oranlar da; Tema İSTANBUL’un ‘yaşanacak proje’ olarak öne çıktığını, ancak yatırım değerini de halen koruduğunu ortaya koyuyor.

Hem mevcut ve hem de gelecekteki ulaşımın tam merkezinde Türkiye’nin dünya çapındaki projesi Tema İSTANBUL, mevcut ve gelecekteki ulaşım olanakları açısından da çok önemli bir noktada yer alıyor. TEM’e cephesi bulunan Tema İSTANBUL, E-5, Sahilyolu ve Atatürk Havalimanı’na doğrudan ve hızlı ulaşım sağlıyor, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine de eşit uzaklıkta bulunuyor. İnşaatı devam eden 3’ncü havalimanının yanı sıra Kanal İstanbul projesinin olası güzergahı açısından da avantajlı konumda olan proje, 3’üncü boğaz köprüsünün de bağlantı noktasında yer alıyor. Yakın gelecekte tamamlanması planlanan M6 metro hattındaki Olimpiyat Stadı Durağı’na kolay ulaşıma sahip proje sınırları içinde M7 metro hattındaki Tema Durağı da yer alıyor. Tema İSTANBUL, mega proje Kanal İstanbul’un olası güzergahı açısından da çok avantajlı bir konumda yer alıyor.

Sosyal tesisin 3 bin metrekarelik bölümü kapalı olmak üzere geniş bir alana yayıldığı Tema İSTANBUL’da; beş açık ve bir kapalı yüzme havuzu, fitness center, kapalı ve açık spor ve aktivite alanları, çok amaçlı spor sahası ve tenis kortları ile sosyal olanaklar da en üst seviyede yer alıyor. 285 bin metrekarenin üzerine devasa bir peyzaj ve doğal yeşil alana sahip olan Tema İSTANBUL konut bölgesinde, araç ulaşımları site dış çevresine ve yeraltına alınarak, iç bölge tamamen trafikten arındırılmış durumda. Tema İSTANBUL’da yaklaşık 6.400 araçlık kapalı, 800 araçlık açık otopark da bulunuyor.

emlakrehberi / 2 Haziran 2015

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın