Teknik Yapı ‘Evora İstanbul’la yeni bir kent kuruyor

Kategori: - - 09:14

Teknik Yapı, İstanbul Anadolu yakasında 4 bin 304 konutluk yeni bir şehir kuruyor. Evora İstanbul’la birlikte Teknik Yapı, Ataşehir, Kartal ve Maltepe’de üstlendiği öncü rolü Tuzla’ya taşımış olacak. 15 Ekim’de satışa sunulan projede fiyatlar 76 bin 900 TL’den başlıyor.

Ataşehir, Kartal ve Maltepe’de ürettiği binlerce konutluk projelerle olgunlaşma dönemini geride bırakan Teknik Yapı, Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ın ifadesiyle, Tuzla’daki yeni projesi Evora İstanbul’la ‘Altın Çağ’ına adım attı. Teknik Yapı, son yılların en büyük projeleri arasında yer alan Evora İstanbul’u satışa sundu. Tuzla’nın en yüksek tepesine 4 bin 304 konutluk Evora İstanbul’un ilk etabında yer alan bin 509 daire, 15 Ekim 2011 tarihinden itibaren 76 bin 900 liradan başlayan lansman fiyatlarıyla satışa çıktı. İnşaatına Ekim 2011’de başlanan Evora İstanbul, Ağustos 2014’te tamamlanacak. Daire teslimlerinin etaplar halinde yapılacağı projede, ilk etaptaki bin 509 daire 30 ay sonra teslim edilecek. Teknik Yapı Holding Yönetim Başkanı Nazmi Durbakayım, Emlak Konut GYO’nun geçen yıl hasılat paylaşım modeli uygulayarak ihaleye çıkardığı toplam 300 dönümlük araziyi kıymetli bir pırlanta gibi işlediklerini ve Tuzla’nın en yüksek tepesini taçlandırmaya hazır hale getirdiklerini söyledi. İstanbul’un yeniden yapılandırılmasında lokomotif görevi yapan TOKİ öncülüğünde konut sektörünün büyük bir gelişme gösterdiğini belirten Durbakayım, Teknik Yapı’nın da kalitesi ve güvenli yapılarıyla üzerine düşen görevi yerine getirmeye devam ettiğini söyledi. Durbakayım, “TOKİ’nin iştiraki Emlak Konut GYO işbirliğiyle İstanbul’un yeniden yapılandırılmasında yeni bir sayfa açacağımıza inanıyorum. Gerek güvenli yeni yaşam alanları gerekse yatırım açısından potansiyel taşıyan bölgelerde Teknik Yapı öncü olarak ilk projeleri geliştirdi. Tuzla’da Anadolu yakasının yeni yaşam merkezi olacak” dedi.

‘TUZLA TACINA KAVUŞACAK’
Durbakayım, içinde ilkokulu, kreşi, parkı, tıp merkezi ve camisi olan küçük bir şehir kuracaklarını belirtti. Evora İstanbul’da yaklaşık 15 bin kişinin yaşayacağına değinen Nazmi Durbakayım “Evora İstanbul, insanların istedikleri mekanlara istedikleri şartlarla ulaşabilecekleri bir proje olacak” diye konuştu. Nazmi Durbakayım, Evora İstanbul’la yenibir şehir kurduklarını belirterek, “Müstakil sitelerden oluşan bu şehirdeki siteler, kendi içinde bağımsız sosyal donatı alanlarına sahip olacak. Tuzla’nın denizden ve havadan siluetinin değiştirecek olan Evora İstanbul projesi, konut ve rezidans bloklarından oluşacak. Projenin içinde ayrıca irili ufaklı çarşılarda ticari birimler, sosyal tesisler ve spor alanları bulunacak. Site içlerindeki araç yollarının site etrafına alındığı projede” dedi.

TÜRKİYE MOZAİĞİNİ BULUŞTURACAK

Evora İstanbul’un hitap ettiği kitle profilinin Türkiye mozaiğini yansıttığını anlatan Durbakayım “Birçok büyük bankanın merkezi Tuzla’ya taşınırken, buralarda çalışacak binlerce insan rahat bir yaşam ortamı istiyor. THY personeli de Tuzla’da iş streslerini ortadan kaldıracak yaşam alanları arıyor. Ataşehir’deki Finans Merkezi’nde çalışan orta gelir grubu da, çalışma bölgesine ulaşımı kolay ekonomik konut istiyor. Projeyi oluşturan az katlı dairelerimiz, emeklilik dönemlerini denize nazır yeşil bir alanda geçirmek isteyenlere hitap edecek” değerlendirmesinde bulundu.

İLK ETAPTA 1.509 DAİRE SATIŞTA
15 Ekim’de satışa sunulan projenin ilk etabında 15 blokta toplam bin 509 daire yer alıyor. Metrekare birim fiyatı ortalama bin 550 liradan başlayan projede stüdyo daireler 76 bin 900 TL, 1+1 daireler 84 bin 200 TL, 2+1 daireler 146 bin 700 TL, 3+1 daireler 188 bin 100 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Satışlarda yüzde 7 peşinat olanağı sağlanırken, bedelin yüzde 25’in tamamlanması için Teknik Yapı Holding tarafından bakiye yüzde 18’lik oran 12,18 ve 24 ay olmak üzere 3 eşit ay şeklinde vadelendiriliyor. Daire bedelinin kalan yüzde 75’i için ise banka kredisi kullanılabiliyor. İlk etaptaki bin 509 dairenin yüzde 3’ü stüdyo, yüzde 43’ü 1+1, yüzde 30’u 2+1, yüzde 23’ü 3+1tipinde olacak. Daire büyüklükleri ise stüdyo tiplerinde 50,34-58,88 metrekare, 1+1 tiplerinde 55.11-75.54 metrekare, 2+1 tiplerinde 91.56-171.37 metrekare, 3+1 tiplerinde 130.29- 211.22 metrekare olacak. Dairelerin büyük bir bölümünde 8.76 ile 17.52 metrekare aralığında değişen özel kat bahçesi veya balkonlar yer alacak.

YAŞAMIN YENİ ADRESİ TUZLA
Stratejik konuma sahip Tuzla’nın çok hızlı bir gelişme göstererek İstanbul ile Anadolu arasında kilit bölge olacağına işaret eden Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Evora İstanbul ile birlikte Anadolu Yakası’nda yaşamın adresinin değişeceğini söyledi. Durbakayım, Teknik Yapı’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerde müşterilerine yüksek kazanç sağladığının da altını çizdi. Evora İstanbul’un Teknik Yapı’nın gerçekleştirdiği projeler arasında prim yapma potansiyeli en yüksek proje olacağına inandığını belirten Umut Durbakayım “Bu sene yapılan bir araştırmaya göre İstanbul’un en çok değer kazanan projesi bizim gerçekleştirdiğimiz Uphill Court oldu. Kartal’daki projelerimiz de listenin üzerinde yer aldı. Ancak Evora İstanbul’un kazanç sağlayan projeler sıralamasının en üstünde yer alacağına inanıyorum. Metrekare fiyatı açısından orta gelirli vatandaşlarımızın bile rahatlıkla satın alabileceği daireleri barındıran Evora İstanbul’un yatırım stratejilerini de değiştireceğini düşünüyorum” dedi.

Sabah

Etiketler:,

Bir yanıt yazın