Tedbirler kaldırıldı

Son Güncelleme: 11 Şubat 2014 - 1:19 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Ali Ağaoğlu17 Aralık soruşturmasının TOKİ ayağında savcı değişiminin ardından şüphelilere yönelik yurtdışı çıkış yasakları ve adli kontrol tedbirleri kaldırıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nun yeni çalışma talimatıyla görevden el çektirilen savcı Mehmet Yüzgeç’in yerine soruşturmayı Ekrem Aydıner teslim aldı.

Şüpheli avukatlarının itirazı üzerine TOKİ soruşturması kapsamında ifadelerine başvurulan 23 şüphelinin yurtışı çıkış yasağı ve adli kontrol tedbirleri kaldırıldı.
Aralarında Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ile işadamı Ali Ağaoğlu’nun da bulunduğu 23 şüpheli her hafta kendilerine en yakın emniyet birimine giderek imza veriyorlardı. Mahkemenin bu kararıyla şüphelilerin imzaya gitmelerine de gerek kalmadı.
Mahkeme, yurtdışı çıkış yasağı ile adli kontrol tedbirini kaldırma kararında, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların, tutuklamayı gerektirecek şekilde bulunmaması, delilleri yok etme, karartma ve gizleme ihtimali görülmediği ve sabit ikametgah sahibi olmalarını gerekçe gösterdi. Milliyet


---------------------------------------------------------------------------------

Tedbirler kaldırıldı ile Benzer Yazılar:

11 Şubat 2014 Saat : 1:19

Tedbirler kaldırıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–