Sağlıklı Yaşam Tuzla’da

Kategori: - - 13:27

tuzla

Tuzla Belediyesi tarafından yaptırılan Orhanlı Mahallesi, Postane Mahallesi ve Mimarsinan Mahallesi 112 Acil Servis İstasyonları ile Aydınlı TOKİ Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı, Tuzla Belediyesi ile Tuzla Devlet hastanesi işbirliğiyle sürdürülen Evde Sağlık Hizmeti’nin tanıtımı birlikte gerçekleştirildi.
Orhanlı 112 Acil Servis İstasyonu yanında gerçekleştirilen toplu açılış ve tanıtım törenine Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve başkan yardımcıları, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Taşdemir, Anadolu Güney Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tuncay Palteki, Tuzla İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kenan Kahraman ile çok sayıda davetli katıldı.

Daha İyi ve Hızlı Hizmet Sunacağız
Tuzla İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kenan Kahraman, Tuzla Belediyesi’nin sağladığı destekle daha iyi ve hızlı hizmet sunacaklarını söyledi. Tuzla Belediyesi’nin sağlık alanında ciddi yatırımlar yaptığına değinen Karaman, “İstanbul genelinde 6 ay içinde 34 bin hastaya evde sağlık hizmeti sunulurken, Tuzla’da 6 aylık dönemde 5 bin 598 hastaya evde sağlık hizmeti sunuldu. İstanbul genelinde verilen hizmetin yüzde 18’lik bölümü Tuzla’da gerçekleştirildi. Bugün Tuzla’da her 50 bin kişiye 1 acil servis istasyonu hizmet veriyor. Sağlık alanındaki yatırımları için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederiz” dedi.

İstanbul’un Diğer Bölgelerinde Yapılmayanı Tuzla’da Başardık
Anadolu Güney Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tuncay Palteki de, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederek “Özellikle Evde Sağlık Hizmeti konusunda, İstanbul’un diğer bölgelerinde yapılmayanı Tuzla’da başardık. Tuzla Belediyesi’nin araç ve personel desteğiyle evde baktığımız hasta sayısını 6 kata çıkardık. Sayın Başkan ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Tuzla, Bizim İçin Özel Bir Yer
İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ilk kez toplu açılışlarda buluştuğunu vurgulayan İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Taşdemir, “Hekim belediye başkanı ve yardımcılarından oluşan bir belediye yönetimine sahip olan Tuzla, sağlık alanındaki yatırım ve hizmetleriyle bizim için özel bir yerdir.” şeklinde konuştu.

Sağlık Hizmetlerimizi Sürdüreceğiz
Modern yaşamın vazgeçilmez unsurlarının ulaşım, eğitim ve sağlık hizmetleri olduğuna değinen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Toplum sağlığı, koruyucu hekimlik ve sağlıkta 1. basamak hizmetlerini, bu şehrin her şeyiyle bize emanet olduğu bilinciyle gerçekleştirdik. Tuzla Devlet Hastanesi’ne ek hizmet binası yaptık. 10 Aile Sağlığı Merkezi’ni hizmete sunduk. Tuzla Devlet Hastanesi ile birlikte Evde Sağlık Hizmeti’ni sürdürüyoruz. Aile Sağlığı Merkezleri’nin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 400 yataklı Tuzla Devlet Hastanesi yerinin Orman Bakanlığı’ndan devralınıp ihaleye çıkmasına kadar her türlü işleminde, planlamasında ciddi emek verdik. Sağlık hizmetlerinin modern yaşam için önemli ve geliştirilmesi gereken bir hizmet olduğunu biliyoruz ve bu misyonla ilçemizde sağlık hizmetimizi, yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Başkan Yazıcı’ya Teşekkür İçin Buradayım
“Ben, Başkana teşekkür için buradayım” diyerek konuşmasına başlayan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, “Yerel yönetimlerin sağlık alanında verdiği desteğin hizmetlerimizi ne kadar kolaylaştırdığına Tuzla’da şahit oluyoruz” diye konuştu.
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da konuşmasında Tuzla Belediye Başkandı Dr. Şadi Yazıcı’yı sağlık alanındaki yatırımlarından dolayı tebrik etti.
Konuşmaların ardından Orhanlı 112 Acil Servis İstasyonu’nda kesilen kurdela Tuzla Belediyesi’nce yaptırılan 3 Acil Servis İstasyonu ve 1 Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı birlikte gerçekleştirildi. Protokol açılışın ardından Orhanlı 112 Acil Servis İstasyonu’nu gezdi.internethaber.com

Etiketler:

Bir cevap yazın