Ömer Faruk Çelik İntaya Kayabaşı projesine dahil oldu

Kategori: - - 08:46

Ömer Faruk Çelik

İntaya İnşaat ve İntes İnşaat’ın Kayabaşı 3. etapta inşa edeceği projeye Ömer Faruk Çelik ortak oldu. Son olarak Sinpaş GYO’daki 25 yıllık görevinden istifa eden Çelik, 1.500 konutluk proje için kolları sıvadı.
İntaya – İntes İnşaat Kayabaşı 3. etaptaki 94 bin 636 metrekare arsayı, Emlak Konut GYO’nun 8 Ekim 2013’te yaptığı ihaleden 726 milyon TL teklifle almıştı. İhalede idare payı olarak Emlak Konut GYO’ya 188 milyon 760 bin TL verildi.

17 Aralık 2013 tarihinde Emlak Konut GYO ile sözleşmelerin imzalandığı projede yer teslimi 30 Aralık 2013 tarihinde yapıldı. İhalede alınan arsa için emsal 2.00, emsale esas inşaat alanı 150 bin 395 metrekare.

Bu yıl Ağustos – Eylül gibi başlaması hedeflenen projede konut, ticaret, ofis, ortaöğretim tesis alanı, park alanları yer alıyor.

Türkiye’nin ilk gayrimenkul yatırım fonunu kurdu

Sinpaş GYO’daki İcra Kurulu Başkanlığından ayrılan Ömer Faruk Çelik, 28 Ocak 2014’te EYG Grup adında şirket kurdu. Beş iştirakten oluşan EYG Grup bünyesinde Türkiye’nin ilk gayrimenkul yatırım fonu olan EYG Gayrimenkul Yatırım Fonu kuruldu. İştirakler arasında profesyonel site yönetimi ve ikinci el gayrimenkul hizmeti veren Kentsel Hizmetler A.Ş., nitelikli, butik ve konsept konut projeleri geliştirmek üzere kurulan EYG Gayrimenkul Geliştirme, dekorasyon hizmeti veren Dekor’s, hazır yemek hizmeti sunan 3 Öğün de yer alıyor.

Şirketin yönetim kurulunda yer alan isimler;

Ömer Faruk ÇELİK Yönetim Kurulu Başkanı Müştereken
Harun ÇELİK Yönetim Kurulu Üyesi
Ali Atıf BİR Yönetim Kurulu Üyesi
Cüneyd DİŞKAYA Yönetim Kurulu Üyesi Müştereken
Gülnur ÇAKIRCI Yönetim Kurulu Üyesi Müştereken

Hemen teslim projelerdeki stoklar fırsata dönüşecek

EYG Grup bünyesinde kurulan Kent’Sell markasıyla, bitmiş markalı konut projelerinden belli sayıdaki daireler uygun fiyatlar ve ödeme koşullları ile alıcıya sunulacak.

İlk olarak Mashattan’da 81 daireyi satışa çıkardı

EYG Grup şirketi Kent’Sell, ilk olarak Maslak’ta yer alan Mashattan’da kalan son 81 adet daireyi yüzde 30 indirimle satışa çıkardı. Oturuma hazır daireler için yüzde 12 peşinat, banka kredisiz ara ödeme ve 48 ay vade farksız ödeme seçenekleri sunuldu.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın