MÜSİAD Ankara’nın konuğu TOKİ Başkanı

Kategori: - - 09:24

MÜSİAD Ankara

TOKİ Başkanı Ergün Turan, MÜSİAD Ankara Şubesi’nin düzenlediği “Kurumsal Bilgilendirme Toplantıları” kapsamında 2016 ve 2023 hedefleriyle ilgili bilgi verdi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi kurumsal bilgilendirme toplantıları kapsamında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan’ı üyeleri ile bir araya getirdi. TOKİ faaliyetleri hakkında detaylı bir sunum yapan Turan, 2016 ve 2023 hedeflerinden, toplu konut ve şehirleşme politikalarına kadar MÜSİAD Ankara üyesi iş adamlarını bilgilendirdi. Toplantıda konuşan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, kurumsal bilgilendirme toplantılarına 2016 yılında da devam edeceklerini belirtti.

“HEDEF 60 BİN KONUT”
TOKİ’nin sosyal devlet yaklaşımı ile alt gelir grubuna yönelik konut inşasının öneminin altını çizen Başkan Erdal, şehirleşmede benimsenecek insanı merkeze alan bir anlayışa ihtiyaç olduğunu belirtti. Çalışmaları hakkında bilgi veren TOKİ Başkanı Turan ise 2016 yılı hedeflerinin 60 bin konut olduğunu belirtti. Son dönemdeki gelişmeler ile özellikle yurt dışında konut üretimi konusunda adımların atıldığını belirten Turan, TOKİ olarak çatı kuruluş rolü üstlenmeyi planladıklarını ifade etti. Sivil toplum kuruluşları ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde birçok farklı konu hakkında görüşleri önerileri alma fırsatı elde ettiklerini belirten Turan, MÜSİAD’ın öncü rolünü önemsediklerini vurguladı. Turan, programın ardından MÜSİAD Ankara üyelerinin sorularını yanıtladı.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın