Mevlüt Uysal: “50 Sene Sonra Yeni İstanbul Başakşehir Olacak”

Kategori: - - 09:45

Yeni İstanbul

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, katıldığı radyo programında projelerini anlattı. Uysal, “50 sene sonra yeni İstanbul Başakşehir olacaktır” dedi.

Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programına konuk olan Başakşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mevlüt Uysal 30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala projelerini anlattı.

Başakşehir’in coğrafi olarak geniş alana kurulu bir ilçe olduğunu söyleyen Uysal, 333 bin olan ilçe nüfusunun gün geçtikçe arttığına dikkat çekti. Bahçeşehir’in ulaşım ile ilgili problemlerinin çözüldüğünü aktaran Uysal, kültürel faaliyetler konusunda da önemli adımlar atıldığını söyledi.

1200 kişilik oturma kapasitesi olan devasa bir kültür merkezi yaptıklarını belirten Uysal, öte yandan Şahintepe dahil olmak üzere o bölgede yapılan önemli alt yapı çalışmaları olduğunu da sözlerine ekledi.

“Başakşehir ve Bahçeşehir’deki mahallerde ne varsa diğer mahallelerde de aynısı olacak” diyen Uysal, alt yapısı tamamlanan mahallerin üst yapı çalışmalarının da hızla tamamlanacağını kaydetti.

Kanal İstanbul projesinin de buradan geçmesi ihtimali üzerine konuşan Uysal, “Böyle bir durumda o mahallede oturan insanlar boğaza nazır bir bölgede oturmuş olacak’ dedi.

Belediye Başkanı olarak halkla iç içe olduğunu söyleyen Uysal, yapılan hizmetlerin vatandaşın nabzını tutarak yapıldığını söyledi. Eğitim alanında bir çok faaliyette bulunduklarını da söyleyen Uysal, ilçelerinde sadece belediyenin ve bağışlarla yaptırılan 7 okulun olduğunu belirtti.

Kurulan bilgi evleri ile ilçede 17 bin öğrencinin bu hizmetten yaralandığını anlatan Başkan Uysal, farklı projelerinden de bahsetti. İhtiyaç sahibi vatandaşların kendi ihtiyaçlarını gerektiği gibi harcayabilmesi kolaylığını sağlamak amaçlı oluşturulan destek kart uygulamasını da anlattı. Kartta yüklenen aylık ve yıllık paralarla ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda ve giyim alışverişi yapabildiklerini söyledi. 7500 ailede destek kart olduğunu ve kurulan sistemlerle arzu ettikleri yerlerden alışveriş yapabilme imkanı sunulduğunu söyledi.

İstanbul’un yeni vitrini olarak sundukları Başakşehir için en iyiyi en güzeli hedeflediklerini söyleyen Başkan Uysal, “İstanbul’da yeni İstanbul denilecekse 50 sene sonra yeni İstanbul Başakşehir olacaktır” dedi. Uysal, Kanal İstanbul, Avrupa’nın en büyük hastanesi, Üçüncü havaalanı ve üçüncü köprü gibi projelerin Başakşehir açısından da önemli olduğu vurgusunu yaptı.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın