Mavera’nın yüzde 60’ı sahibini buldu

Kategori: - - 08:56

mavera sarayları

Makro İnşaat tarafından Başakşehir‘de hayata geçirilen Mavera Sarayları ön satış döneminde büyük ilgi gördü

Hayata geçirdiği Ergene Vadisi Evleri, Çorlu Bazaar, Merkez Kayaşehir AVM, Hilton Hampton Kayaşehir, Business Kayaşehir, Bahçetepe İstanbul, Mavera Başakşehir, Köşe Çarşı ve Giriş Kayaşehir projeleriyle Türk inşaat sektöründe iyi bir yer edinen Makro İnşaat, şimdi de yeni projesi Mavera Sarayları’yla adından söz ettiriyor. Başakşehir’de inşa edilen Mavera Sarayları ön satış döneminde büyük ilgi gördü. Projenin yüzde 60’ı kısa sürede satıldı. Yoğun ilgi üzerine ön satış kampanya dönemini kasım ayının ortasına kadar uzattıklarını söyleyen Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, “Mavera Sarayları’nı konforlu bir yaşam sürmek isteyen geniş aileler tercih ediyor. Projemiz ilk satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi gördü. Şuana kadar yüzde 60’ını sattık. Elimizde kalan sınırlı sayıdaki dairenin de kısa sürede sahibini bulacağına inanıyoruz ” dedi.

Projenin 4+1’den 6+2’ye uzanan geniş daire seçeneğine sahip olduğunu belirten Ercan Uyan, “Mavera Sarayları’nda 4+1 dairelerin büyüklüğü 257 metrekareden, 5+1 dairelerin büyüklüğü 308 metrekareden, 6+2 dairelerin büyüklüğü ise 338 metrekareden başlıyor. Tüm konutların yüzde 18 KDV ile satıldığı Mavera Sarayları’nın KDV dahil metrekare fiyatı 4 bin 750 liradan başlangıç gösteriyor” diye konuştu.
Cumbalı evler
10 bin metrekare alanda inşa edilen Mavera Sarayları’nın 3 bloktan ve sadece 56 özel tasarım daireden oluştuğunu belirten Uyan şöyle devam etti:

“Osmanlı ve Selçuklu mimarisiyle modern mimarinin harmanlandığı Mavera Sarayları’nda cumbalı evlere yer verdik. Projede minimum olmak üzere 50 metrekare büyüklüğünde şömineli salon, 20 metrekare büyüklüğünde ada mutfak, 20 metrekare büyüklüğünde oturma odası, 11 metrekare büyüklüğünde ve tamamı peyzaj manzaralı balkonlar bulunuyor. Tüm dairelerde özel tasarım Türk hamamından çift lavabolu banyo dolaplarına, işlik odalarından kilerine varıncaya kadar tüm ihtiyaç ve detayları düşündük. Projemiz lüks detaylarla zenginleştirildi. Kat yüksekliği 3.30 metre, kapılar özel tasarım 2.40 metre boyunda projelendirildi. Daire girişlerinde ve koridorlarda geniş vestiyerler yaptık. Yer döşemesi olarak doğal mermer ve granitin yanı sıra masif parkeler kullandık. Duvarlarda masif ahşap kaplamalar yaptık.”
Her daire için depo alanı
Her katta iki dairenin bulunduğunu ve çift asansörün kullanıldığını belirten Uyan, “Ayrıca her daire için binanın altında 15’er metrekare büyüklüğünde içerisinde banyosu ve tuvaleti olan sıcak ve soğuk suyun aktığı çok amaçlı odalar yaptık. Biz bu odaları da daire sakinlerimize depo alanı olarak sunacağız. Ayrıca her dairenin üç araçlık kapalı otoparkı da olacak” diye konuştu.
Ercan Uyan’ın verdiği bilgiye göre Mavera Sarayları’nda hayat Haziran 2015’te başlayacak. Sosyal alanlarıyla fark yaratacak olan projede 7/24 güvenlik hizmetinin yanı sıra yürüme ve koşu yolları, saray bahçeleri, çeşmeler, gölet, şelale, fıskiyeler, süs havuzları, kamelyalar, çocuk oyun parkları, basketbol, voleybol ve mini futbol ortak spor alanları yer alacak. Mavera Sarayları’nın kapalı sosyal tesisinde ise iki adet yüzme havuzu, bay / bayan sauna ve fitnessclub bulunacak.

Başakşehir’in merkezinde
Mavera Sarayları, Başakşehir’in en prestijli caddesi olarak kabul edilen Beşinci Etap’ta Ertuğrul Gazi Caddesi üzerinde yer alıyor. Proje, Başakşehir Belediyesi’ne 2 dakika, Kaymakamlığa ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne ise 1 dakika uzaklıkta bulunuyor. Mavera Sarayları, TEM Otoyolu’na 5 km, Atatürk Havaalanı’na ise 12 km mesafede yer alıyor.
Kaynak: Emlakofis

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın