Kraliyet ailesi Suudi prensi İstanbul’a yolladı

Kategori: - - 10:44

emlak fuarı

SUUDİ Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un yeğeni prens Ahmad Bandar Al- Sider Emlak Fuarı 2013’ü ziyaret etti. İstanbul’daki projeler hakkında bilgi alan prens, helikopter turuyla tüm ilçeleri inceleyecek.

Milyon dolarlık yatırım için arsa arayan kral kendi ve ailesi için ev de alacak. Kralın görevlendirmesi üzerine 10 kişik ekiple gelen Prens Sider, Bursa ve Sapanca’yı da gezecek. Otel, konut ve AVM yatırımlarına sıcak bakan kraliyet ailesi, Türk müteahhitlerle ortaklık planlıyor. Ülkesinde inşaat, çimento fabrikaları bulunan prens, “Müslüman bir ülke olarak, Türkiye ile iş yapmak istiyoruz” dedi. Bursa’da büyük arazi alıp, seracılık alanında yatırım yapmayı planlayan Prens Sider, CNR EXPO Yeşilköy’deki Emlak 2013 Fuarı’nda TOKİ, Emlak Konut, Ağaoğlu, Vadi İstanbul ve Tema İstanbul standlarını gezerek bilgi aldı.

TOKİ’Yİ MEKKE’YE CNR’I RİYAD’a ÇAĞIRDI
İstanbul’daki gayrimenkul projelerini beğendiklerini söyleyen Sider, TOKİ’yi Mekke ve Medine’de proje yapmaya davet etti. Ülkelerinde CNR’ın 3-4 katı büyüklüğünde fuar alanları olduğunu belirten Sider, seneye emlak fuarını Suudi Arabistan’da düzenlemeyi önerdi. Prensin bu önerisine sıcak baktıklarını belirten CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Fuarlarımızda yer sıkıntısı yaşıyorduk. Prensin bu teklifini olumlu karşıladık. İran, Irak ve Tunus’ta organizasyon planlıyorduk ama fuardaki sıcak satışı görünce Suudi Arabistan’ı öne aldık. İnceleme için Riyad’a gideceğiz” dedi. Erem, perşembe günü başlayan ve pazar akşama kadar devam edecek fuarda ev alacak kişilere banka ve tapu işlemi hizmeti de verdiklerini ve beğendikleri projelerin yerine götürüp gezdirdiklerini dile getirdi. hürriyet

 

Etiketler:,

Bir cevap yazın