Konutzedelerden İBB önünde eylem Yaptı

Kategori: - - 09:57

Konutzedeler

Esenyurt‘ta özel bir inşaat firmasından satın aldıkları dairelerin teslim edilmediğini iddia eden vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.

Esenyurt’ta özel bir inşaat firmasına ait projenin tamamlanmaması nedeniyle mağdur olan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. İBB binası önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik mağdur ‘Mağdurlar burada belediye nerede’ şeklinde sloganlar attı. Ellerinde ‘Ev aldık, sokakta kaldık’ ‘Hem ona, hem bana sat. Yan gel yat’ yazılı pankart ve dövizler bulunan kalabalık adına açıklamayı Cengiz Yıldız yaptı. Yıldız, Esenyurt’ta satın aldıkları dairelerin teslim tarihinden iki buçuk yıl geçmesine rağmen kendilerine teslim edilmediğini dile getirdi.

“Teslim tarihi konusunda herhangi bir netlik yokken bazı siyasiler ve yerel yöneticiler göstermelik teslim törenlerine katılarak kamuoyunu yanlış yönlendirmişlerdir.” diyen Yıldız, “Bin 725 konutluk proje hayalet site konumundadır. Mağdurlar olarak bölgede yaşanan bu olayın tek sıkıntısını bizler yaşamaktayız. Bölgedeki projelerde yaklaşık 6 bin mağdur vardır. Atanan kayyum heyeti mağdurların adına çalışmamaktadır. Kayyumlarla ilgili yasal girişimleri de başlatmış bulunuyoruz.” diye konuştu.

Esenyurt Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan anlaşmazlık sebebiyle inşaatın durdurulduğunu dile getiren bir vatandaş ise, “Belediye bize bir açıklama yapmadı. Dairemi peşin ödediğim halde 25 bin lira fazladan para aldılar.” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından düdüklerle seslerini duyurmaya çalışan ev zedeler olaysız dağıldı.

(CİHAN)

Etiketler:,

Bir cevap yazın