Konut Hırsızlığına 10 Yıl Hapis Cezası

Kategori: - - 12:46

Ankara 29. Asliye Ceza Mahkemesinin gerekçeli kararında, sanıklar H. A. ve S. T’nin, ikamet kapısının kilit göbeğini kırarak, müşteki Z.A’nın evine girdikleri belirtildi.
Sanıkların, evde bulunan LCD televizyon, laptop, bazı altın, gümüş, imitasyon takı seti ile bir miktar parayı aldıkları kaydedilen kararda, ikametteki parmak izlerinden yola çıkılarak H. A. ve S. T’ye ulaşıldığı anlatıldı.
Sanıkların, çaldıkları ziynet eşyalarının bir kısmını piyasa değerinin altında A.Y’ye sattıkları belirtilen kararda, A.Y’nin kuyumculuk yaptığı ve mesleği gereği aldığı eşyaların değerini bilmesine rağmen değerinin altında diğer sanıklardan satın almak suretiyle suç işlediği kaydedildi.istanbultokikonutlari.com
Kararda, üç sanığın da suç işlemeyi alışkanlık haline getirdiği, haklarındaki mahkumiyet kararlarına rağmen uslanmadıkları bildirildi.

Mahkeme, diğer sanıklar H. A. ve S. T’yi de “hırsızlık”, konut dokunulmazlığını ihlal” ve “mala zarar verme” suçlarından 10’ar yıl hapse mahkum etti.
Ayrıca mahkeme, A. Y’yi de “bilerek çalıntı eşyayı satın alma” suçundan 2 yıl hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırdı.
Mahkeme, sanıkların suç işleme alışkanlığını dikkate alarak, cezalarda takdiri indirim hakkı uygulamadı.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın