KİPTAŞ’tan 96 bin TL’ye Sosyal konut

Kategori: - - 09:29

kiptaş sosyal konut

TOKİ ve Emlak Konut’tan sonra KİPTAŞ da dar gelirli vatandaşlara yönelik 2 bin 200 konutluk bir projenin hayata geçirileceğini açıkladı.
KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım “Bu konutların ortalama fiyatı 96 bin lira olacak” dedi.

Emlak sektörünün devlerinden peş peşe ‘dar ve orta gelirliler’ için konut hamlesi geliyor. Toplu Konut İdaresi ( TOKİ) ve Emlak Konut GYO’nun ardından KİPTAŞ da Avrupa Yakası’nda 2 bin 200 konutluk bir projeye imza atacak. TOKİ bin 500 konut için önceki gün başvuru sürecini başlatmış, Emlak Konut GYO da aynı gün alt gelir grubu için 2 bin konutluk bir projenin gündemde olduğu açıklanmıştı.

Seçim öncesi başlayacak

KİPTAŞ güvencesiyle Binres İnşaat tarafından hayata geçirilen Vaditepe Gölevleri’nin lansmanı dolayısıyla gazetecilerle bir araya gelen KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, dar gelirli kesimler için Avrupa Yakası’nda 2 bin 200 konut planladıklarını açıkladı. Yıldırım “Bu seçim öncesi başlar. Memurlar için de 650 konut planlıyoruz. Ancak dar gelirliler için planlanan projede 2+1 dairelerin ortalama fiyatı 96 bin lira civarında olacak. Memurlar için planladığımız proje biraz daha pahalı olacak. Arsa fiyatları sebebiyle yavaşlamış gözükse de sosyal konut üretimini sürdüreceğiz. Anadolu Yakası için de projelerimiz olacak. Mevcut arsa stokumuz yanında yeni arsalar da toplayarak bu projeleri kâr gütmeden yapacağız” diye konuştu. Vaditepe Gölevleri lansmanında konuşma yapan İsmet Yıldırım bu proje hakkında da bilgi verdi.

Hızlı değer kazanan bir yer

Bu projeyi Bahçeşehir’in en merkezi noktasında konumlandırdıklarını söyleyen Yıldırım “Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Kanal İstanbul’un muhtemel güzergâhına da çok yakın bir lokasyonda yer alıyor. Bu anlamda son derece değerli bir noktada” diye konuştu. Binres İnşaat Genel Müdürü Mertcan Alioğlu ise “Başakşehir bölgesi İstanbul’un en hızlı değer kazanan bölgeleri arasında öne çıkıyor. Burası, Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi dev projelerin de komşusu olarak konumlanan son derece değerli bir bölge. Halkımızın da tüm yatırımları ve gelişmeleri yakından takip ettiği bir bölge” dedi.

Vaditepe Gölevleri 2017’de teslim

Vaditepe Gölevleri’nin şimdiden yatırımcılar tarafından talep almaya başladığı kaydedilirken, 18 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde inşasına başlanan projede 357 konut ve 52 ticari ünite yer alıyor. Proje bitiminde yaklaşık bin kişinin yaşayacağı Vaditepe Gölevleri’nde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. Maksimum kullanım alanı sağlamak amacıyla tasarlanan daireler 69 ila 234 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip. Ulaşım açısından Vaditepe Gölevleri, Bahçeşehir’e gelmesi planlanan Marmaray ve metro hatlarına yakın bir yerde bulunuyor. Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Kanal İstanbul’un muhtemel güzergâhına da çok yakın bir lokasyonda bulunan proje son derece değerli bir noktaya sahip. İnşaat çalışmalarının başladığı Vaditepe Gölevleri’nde teslimlerin de 2017’nin eylül ayında yapılacağı belirtildi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın