KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evlerine rekor başvuru geldi!

Kategori: - - 11:36

Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi KİPTAŞ‘ın kent genelindeki sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Tuzla Aydınlık Evlerine

Yılın son aylarında birçok yeni çalışmaya başlayan KİPTAŞ, aynı zamanda yeni projelerinde daha önce konut sahibi olamamış İstanbullulara uygun fiyatlarla ev sahibi olma şansını sundu.

KİPTAŞ’ın Anadolu Yakası Tuzla ilçesinde hayata geçireceği Tuzla Aydınlık Evler projesine başvurular 13 Aralık günü alınmaya başlanmıştı. Yoğun ilginin gösterildiği projede başvuru süreci sona erdi.

Tuzla’da güvenli ve modern bir yaşam alanı sunacak Tuzla Aydınlık Evler projesinde hak sahiplerini belirleyecek kura çekimi ise 5 Ocak 2022 günü düzenlenecek. Öte yandan projede temel atma töreni de 13 Aralık günü düzenlendi.

REKOR GELDİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumsal İletişim Danışmanı Murat Ongun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesine rekor başvurunun alındığını duyurdu. Ongun, şu ifadeleri kullandı: “İstanbullular için kentsel dönüşüm ve sosyal konut projeleri üreten şirketimize Türkiye tarihinin en büyük başvurusu oldu. Tuzla’daki projeye 160 bine yakın başvuru yapıldı. KİPTAŞ borç batağından halkımızın en çok güvendiği konut yapı şirketine dönüştü.”

UYGUN FİYATLAR GÖRÜLÜYOR

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesinde toplam 321 adet konut ve 21 adet dükkan hayata geçiriliyor. Projede; 210 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 40 adet 2+1 açık mutfak daire ve 71 adet 3+1 daire oluşturuluyor. Yaşam alanında çok sayıda sosyal donatı da kuruluyor.

KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesinde 2+1 konutların fiyatları 383 bin TL seviyesinden satışa sunuldu. Fiyatlar 3+1 evlerde 770 bin TL’ye kadar çıkıyor.