KİPTAŞ Hadımköy Konutları 3. Etap satışları başladı

Kategori: - - 09:59

Hadımköy konutları

İstanbul’a 10.000 Sosyal Konut hedefiyle başladığımız, ilk etabında 1472 konutun yer aldığı ‘’Hadımköy Konutları 3. Etap’’ projesinde ön müracaatlar bugün başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş söz verdiği 10 bin konutluk sosyal konut projesinin ilk etabını başlattı. Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenlenen tanıtım ve satış törenine Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, İBB Bürokratları ve konut sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, dar gelirli vatandaşlara yönelik olarak başlattıkları 10 bin konutluk sosyal konut projesinin Hadımköy’deki 1472 konutluk ilk etabının İstanbul’a hayırlı olmasını diledi ve arkasının geleceğini müjdeledi. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım’a soysal konutlara ağırlık verilmesi için talimat verdiğini vurgulayan Kadir Topbaş, şöyle konuştu;

“Kurada ev çıkanların heyecanını unutamıyorum”

“İnsanların doğuştan gelen barınma hakkını yok sayamazsınız. Bu tarz sosyal konut projeleriyle İstanbullulara daha medeni yaşam alanları sunma ve kaçak yapılaşmanın önüne geçme imkanı oluyor. İstiyoruz ki İstanbul dünya şehirleri arasında hak ettiği yere gelsin. KİPTAŞ bugüne kadar bu amaçla toplam 60 bin 749 konut yaptı, 54 bin 596’sını teslim etti. 1464 adet de eğitim binası inşası etti.”
“İBB olarak ağırlıklı hedefimiz dar gelirli vatandaşlara yönelik olarak konut yaparak onların hayır duasını almaktır” diyen Başkan Topbaş, İstanbul’da iş yapmaktan temel atma ve konutların anahtar teslimi törenlerine dahi fırsat bulamadıklarına dikkat çekti. Kura çekim törenlerinde ev sahibi olan vatandaşların kendisine sarılmalarını unutamadığını ve yine böyle bir heyecanı başlatmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Topbaş, Hadımköy’deki 84 bin metrekarelik konut alanının KİPTAŞ tarafından satın alındığını ve birilerinin iddia ettiği gibi askeri alan olmadığını vurguladı.

Hadımköy’deki arazi askeri alan değil

Topbaş, “Bugüne kadar İBB veya KİPTAŞ olarak askeri alandan yer alıp konut yapmadık. Sadece yol geçirmek için bazı askeri alanları aldık. Hadımköy’deki bu arazi imarlı ve şahıslardan bedelleri ödenerek satın alınan yerlerdir. Asla askeri bölge değildir. Hayallerini ve aklından geçen her şeyi gerçekmiş gibi konuşanlar var maalesef toplumumuzda” diye konuştu.
Hadımköy 3. Etap projesi kapsamında 1472 sosyal konut yapacaklarını, her bir blokta otoparkları olan projede okul, cami, yeşil alan gibi sosyal donatı alanlarını da bulunduğunu anlatan Topbaş, 9 bin 600 lira peşinat ve 655 liradan başlayan taksitlerle 120 aya kadar ödeme imkanı sunulan konutların 2+1 olarak inşa edileceğini ve maliyetine çok dikkat edilen dairelerin kura çekimiyle 96 bin liradan satışa sunulacağını söyledi.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın