Kiptaş Hadımköy 3. Etap Projesine 60 Bin Başvuru

Kategori: - - 08:58

kiptaş hadimköy

1.472 konutluk Kiptaş Hadımköy 3. Etap Projesi’ne 20 günde 60 bin talep geldi. 2+1 dairelerin 96 bin liraya satılacağı projede son başvuru bugün. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, sözünü verdiği 10 bin sosyal konutun ilk etabı olan Hadımköy projesi büyük ilgi gördü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan KİPTAŞ’ın Hadımköy’de inşa ettiği bin 472 konutluk 3. Etap Projesi’ne ilk 20 günde yaklaşık 60 binin üzerinde başvuru yapıldı.

DAR GELİRLİYE EV ALMA FIRSATI
Hadımköy Deliklikaya bölgesinde inşa edilecek olan projede talep patlamasının yaşanmasındaki en büyük sebep ise 2+1 dairelerin fiyatlarının 96 bin liradan başlıyor olması. Bunun yanı sıra 9 bin 600 lira peşinat ve 655 liradan başlayan taksitler de dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürüyor.

VADİ TEPE’DE 3’E KATLANDI
Akşam’a konuşan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “10 bin konut hedefimizin ilk projesi olan Hadımköy’e olan yoğun ilgi bizi çok mutlu etti. Hadımköy ve yeni yapacağımız konutlarla dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmayı hedefliyoruz” dedi. İsmet Yıldırım ayrıca, “Bahçeşehir’deki Vadi Tepe projemizin de inşaatı devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda çekilişle sahiplerini belirlediğimiz Vadi Tepe’nin kamu özel etabı da 3 kat talep almıştı” değerlendirmesinde bulundu.

EN GEÇ İKİ YILA TESLİM EDİLECEK
Bugün mesai bitimine kadar başvuruların yapılacağı Kiptaş Hadımköy 3. Etap projesi için kuralar 16 Nisan 2014 Çarşamba günü çekilecek. En geç 24 ay sonra teslim edilecek olan projesinde konut alma hakkı kazananlarla sözleşmeler 18 Nisan – 5 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılacak. Kurada adı çıkanların aynı hafta içerisinde peşinat tutarını ödemesi gerekiyor. Kurada adı çıkmayanların katılım bedeli ücretleri 25 Nisan 2014’ten itibaren iade edilecek.

BAŞVURU İÇİN NE GEREKİYOR?
Projede 2+1 daireler yer alıyor. Başvuru yapacakların bugün mesai bitimine kadar. Başvurular, Zeytinburnu’ndaki Kiptaş Genel Müdürlük Merkez Ofisi’ne ön müracaat formu, ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve katılım bedelinin ödendiğine dair banka makbuzlarıyla yapılıyor.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın