KİPTAŞ 7. Gayrimenkul Müzayedesi Bugün

Kategori: - - 07:29

Gayrimenkul Müzayedesi

KİPTAŞ, yatırımcılara hitap eden, İstanbul ve İzmit’te muhtelif bölgelerde bulunan 64 dükkân ve 2 konutu 7. Gayrimenkul Müzayedesi ’nde şeffaf koşullarda açık artırma yöntemi ile satışa sunuyor.

Halka açık müzayede, 24 Aralık Cuma günü saat 14.00’de KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda başlayacak ve tek oturum olarak düzenlenecek. Katılımcılar ayrıca www.kiptas.istanbul internet sitesi üzerinden canlı yayınlanacak açık artırmaya dünyanın her yerinden online olarak teklif verebilecek. Müzayede yeni dönemde yapımına başlanan sosyal konut projeleri; KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları ve KİPTAŞ İzmit Çınar Evler’deki ticari birimler de açık artırma ile satışa çıkacak.

KİPTAŞ PORTFÖYÜNDE BULUNAN GAYRİMENKULLER ALICILARINI BEKLİYOR

Saat 14.00’de başlayacak müzayedede; 17 Ağustos 2021 tarihinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla hak sahiplerine anahtar teslimi yapılan Locamahal Veliefendi Konutları’ndaki 2 konut satışa sunulacak. Hemen teslim konutlar, kapalı otopark, kapalı havuz, fitness salonu, sauna, hamam ve buhar odasından oluşan sosyal tesisin yer aldığı projede bulunuyor.

KİPTAŞ portföyünde bulunan Başakşehir Vaditepe 1. Etap’ta 7 ticari birim, Başakşehir Vaditepe Gölevleri’nde 4 ticari birim, Zeytinburnu Sahilpark Evleri’nde 16 ticari birim, Locamahal Veliefendi Konutları’nda 5 ticari birimin yanı sıra; 13 Haziran 2020’de temeli atılan 1.446 bağımsız birimden oluşan KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları’ndaki 27 ticari birim ve 28 Aralık 2020’de temeli atılan 148 bağımsız birimden oluşan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler’deki 5 ticari birim olmak üzere toplam 64 ticari birim yatırımcılara sunulacak.

YÜKSEK YATIRIM DEĞERİNE SAHİP GAYRİMENKULLER AÇIK ARTIRMAYA ÇIKIYOR

Müzayede kapsamında satışa çıkacak ticari birimlerin fiyatı 192 bin 838 TL (KDV hariç) ile 6 milyon 164 bin (KDV hariç) arasında değişirken, konut fiyatları 741 bin 542 lira (KDV dahil) ve 760 bin 833 lira (KDV dahil) olarak satışa çıkacak.

KİPTAŞ 7. GAYRİMENKUL MÜZAYEDESİ’NDE ÖDEME KOLAYLIĞI SUNULUYOR

Müzayedede satılacak dükkân ve konutlara peşin ya da %40’ı peşin, kalan tutar ise satış vaadi sözleşmesi imzalandığı tarihten itibaren her altı (6) ayda bir, %9 oranında vade farkı uygulanarak 36 ay taksitle sahip olmak mümkün.

MÜZAYEDEDEN ELDE EDİLECEK GELİR DÖNÜŞÜM VE SOSYAL KONUT İÇİN KAYNAK OLARAK KULLANILACAK

KİPTAŞ yeni yönetimiyle birlikte şirket tarihinde ilk kez düzenlenen müzayedelerle gayrimenkuller; şeffaf ve rekabetçi koşullarda, halka açık ve online teklif imkânı ile açık artırma usulü ile satışa sunuluyor. 24 Aralık’ta 7.’si yapılacak müzayededen elde edilecek gelir, diğer müzayedelerde olduğu gibi “Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Konut Projeleri” için kaynak olarak kullanılacak. Gayrimenkul Müzayedesi

Etiketler:,