Kayaşehir’de Patlama Ses Bombası

Kategori: - - 08:49

Kayaşehir'de Patlama

Kayaşehir 9.Bölge’deki Polis Merkezi Amirliği önüne kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakılan 2 ses bombası, beşer dakika arayla patladı. Patlamada olay yerinden geçen bir kişi yaralandı. Kayaşehir’de Patlama

Olay, dün akşam saat 21.45 sıralarında Kayaşehir 9. Bölgede bulunan Kayaşehir Polis Merkezi Amirliği binasının cevresinde meydana geldi. İddiaya göre, Karakol binasının 100 metre gerisinde bulunan bir çöp poşetinde ilk patlama meydana geldi. Patlamanın hemen ardından karakolun yan duvarında ikinci bir patlama meydana geldi. Olay esnasında yoldan geçen bir kişi, patlamanın şiddetiyle yere düşerek hafif yaralandı. Patlama sonrası karakol önündeki tabelada ve yoldan geçen bir arabada hasar meydana geldi. İhbar üzerine karakol önüne çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı kişiyi ambulansla hastaneye kaldırdı. Polis ekipleri de patlamanın meydana geldiği yeri güvenlik şeridine aldı. Güvenlik önlemi alan polis ekipleri, Kayaşehir Polis Merkezi Amirliği’nin bulunduğu caddeyi de kısa süreli olarak trafiğe kapattı.

POLİS OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI
İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, patlamanın meydana geldiği karakol önünde inceleme yaparak delil topladı. Patlamaya neden olan patlayıcının türüyle ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

POLİS HELİKOPTERİ DESTEK VERDİ Kayaşehir’de Patlama
Kayaşehir Polis Merkezi Amirliği önünde meydana gelen patlamaların ardından, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Patlamayı gerçekleştiren henüz kimliği belirsiz kişilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı. Şüphelilerin yakalanması için yapılan çalışmalara polis helikopteri de havadan destek verdi.

TABURCU EDİLDİ
Emniyet yetkililerinden ilk edinilen bilgiye göre, birinci patlamada masa saatine yerleştirilen el yapımı bomba düzeneğinin çivilerle güçlendirildiği belirtildi. İkinci patlamada ise, tel parçaları ve çivilerle güçlendirilmiş el yapımı bomba düzeneğinin masa lambasına yerleştirildiği kaydedildi. Emniyet yetkilileri, bomba düzeneğini hazırlayan şüphelileri tespit edip yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattıklarını bildirdi. Öte yandan patlama sırasında yere düşerek hafif şekilde yaralanan ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan bir kişi, tedavisinin ardından taburcu edildi.

 

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın