Kayaşehir’de Hedef 7500 Sosyal Konut

Kategori: - - 09:28

TOKİ’nin istanbul’daki en büyük konut bölgesi olan Başakşehir İlçesi’ne bağlı Kayaşehir’de öncelikli hedef 7 bin 500 yeni sosyal konut.

20 bini aşan konut uygulaması ile TOKİ’nin İstanbul’daki en büyük konut bölgesi olan Başakşehir İlçesi’ne bağlı Kayaşehir’de öncelikli hedef 7 bin 500 yeni sosyal konut. 3 bin 500 konut üretiminin devam ettiği bölge, güçlü altyapısı, gelişen toplu ulaşım ve sosyal imkânları ile İstanbul’un en yeni ve dinamik yerleşimi olma yolunda hızla ilerliyor.

Yeni yerleşimlerde dikkat edilen en önemli unsur ise konut yapıp “yaşama dair dokunuşları” olmadan evleri teslim etmek yerine “semt sakini” elde edebilmek. Mekânsal karşılığı ise çok katlı konut yığınları yerine yatayda gelişen kendi avlusu etrafında kişiselleşmiş, mahalle meydanında buluşulan, ana caddesinde alışveriş yapılıp kahve içilebilecek, gross market yerine sokak bakkalının samimiyetine odaklı, okulu, kreşi, camisi ile mahallelerin kurgulandığı çözümler. Kayaşehir’in teslime giden ilk etaplarında da cadde konsepti bu hedefle geliştirilmiş. –

Etiketler:, , , , , ,

Bir yanıt yazın