Kayaşehir Semt Pazarı için son 15 gün

Kategori: - - 08:17

kayaşehir kapalı pazar

İstanbul’un en modern ikinci pazar alanına başvurular için son 15 gün! Yapımı tamamlanan Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’ında tezgah sahibi olabilmek için ön talep başvuruları başladı. Yürüyen merdivenleri, sağlık ocağı, bebek bakım odaları ve çeşitli kafelerin de yer alacağı pazar alanında tezgah almak isteyenler 15 Aralık tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Başakşehir Belediyesi’nin Başakpazar Fuar ve Sergi alanı ile başlattığı modern semt pazarlarını kapalı alana dönüştürme projesi, Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı ile devam ediyor. 400’ü tekstil 350’si gıda olmak üzere toplam 750 tezgahının yer alacağı Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nından tezgah almak isteyenler için ön başvurular başladı. Günlük 15-20 bin arası müşteri sirkülasyonunun beklendiği Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nından tezgah yeri almak için esnafın yoğun ilgisi olduğunu kaydeden belediye yetkilileri, başvuruların 15 Aralık tarihine kadar devam edeceğini belirttiler.

750 Tezgah sahibi noter huzurunda belirlenecek

Başakşehir Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan ve yoğun ilgi gören Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nda bulunacak 750 tezgahtan birine sahip olmak için Başakşehirli esnafa öncelik veriliyor. Belediye yetkileri, başvuruların yoğun ilgi gördüğünü, bu nedenle tezgâh sahiplerinin noter huzurunda çekilecek kura ile belirleneceğini belirttiler.

Haftada 2 gün kurulacak modern pazar

Alışverişe gelen müşterilerin mevsim koşullarından etkilenmesini ortadan kaldıracak ve kaliteli alışveriş imkanı sunacak olan Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı, 25 dönüm arazide 25 bin metrekarelik alana kurulacak. Cuma ve pazar günleri açılacak olan pazar alanına ön talep başvurusu için aranan tek şart Başakşehir’de ikamet ediyor olmak.

İçerisinde yürüyen merdiven, asansör, mescit, sağlık ocağı, çeşitli kafe ve dükkanların bulunacağı Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’na ulaşım ise Başakşehir’in her bölgesinden kalacak olan servisler sağlanacak. 15 Aralık’ta sona erecek ön talep başvuruları sonucunda 9 metrekarelik tezgâha sahip olacak şanslı kişiler ise noter huzurunda kura çekilişi yapılarak belirlenecek.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın