Kanal İstanbul’u Yapacağız

Son Güncelleme: 11 Nisan 2016 - 5:17 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Cumhurbaşkanı R. Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen ‘Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı’nda konuştu.

Konuşmasında Kanal İstanbul’a da değinen Cumhurbaşkanı, “Arkadaşlar, Kanal İstanbul olacak” dedi.

“KANAL İSTANBUL’U YAPACAĞIZ”

“Biz toplu konutta artık özgün mimariyi, yerel mimariyi hayata geçirmenin gayreti içerisindeyiz. 2011 yılına geldik 500 bin konutluk hedef aşıldı. Şimdi 2023’e kadar ikinci bir 500 bin hedefi var. Şimdi bu hedefi de aştık ve toplamda inşallah diyoruz ki 1 milyon değil, 1 milyon 200 binlik bir rakama doğru gidelim.

Kanal İstanbul yapıldığı anda Kanal İstanbul’un her iki tarafında gerçekten İstanbul’un şanına yakışır konutlarla, Kanal İstanbul’un farklılık arz etmesi gerekiyor. Buna da hep ‘Olur mu canım’ diyenler çıktı. Arkadaşlar, Kanal İstanbul olacak. Kanal İstanbul’u yapacağız. Kim ne derse desin yapacağız.”

“DİKEY MİMARİYE MÜSAADE EDİLMEMELİ”

“Geçmişte hem yeterli imarlı alanının olmayışı hem de merkezi yerlere yönelik aşırı talepten dolayı yüksek bina ihtiyacı makul görülebilirdi. Artık dikey yapılaşmadan yatay yapılaşmaya geçmemizin zamanı gelmiştir. Mesela Kanal İstanbul’un çevresinde, ben arkadaşlarıma da söyledim, ‘Kesinlikle dikey mimariye müsaade edilmemelidir’ diyorum.”


---------------------------------------------------------------------------------

Kanal İstanbul’u Yapacağız ile Benzer Yazılar:

11 Nisan 2016 Saat : 5:17

Kanal İstanbul’u Yapacağız Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–