İstanbul’da 100 bin TL’nin altındaki konut yatırım fırsatları!

Son Güncelleme: 2 Şubat 2012 - 12:10 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

0 Paylaşımlar
Yükselen konut faizlerine rağmen stüdyo ve 1+1 dairelere olan yatırım iştahı hâlâ devam ediyor. Üniversite, sanayi bölgeleri ve altyapı yatırımlarının yapıldığı bölgelerin yakınında yer alan 100 bin TL’nin altındaki bazı projeler yatırım fırsatı oluşturuyor

2012’de inşaat şirketlerinin devam eden yatırımları ve ellerindeki bulunan stoklarda uyguladıkları kampanyalar ev sahibi olmak isteyenler ile konuta yatırım yapmak isteyenlerin iştahını açık tutuyor. Konut kredisi faiz oranlardaki artışa rağmen elinde bir miktar birikmiş parası olan ve üstüne banka kredisi kullanarak bir yatırım yapmak isteyenlerin sayısı giderek artıyor.

Özellikle de yatırım amacıyla alınan stüdyo ve 1+1 dairelere olan talep devam ediyor. ING Bank ile Bilgi Üniversitesi ve IPSOS işbirliğiyle yapılan ING Mortgage Barometre araştırması, Aralık 2011 itibariyle artan konut kredisi faizlerine rağmen AB ve C1 olarak tanımlanan tüketici gruplarının konut alım iştahının değişiklik göstermediğini ortaya koyuyor. İnşaat şirketleri tarafından İstanbul’un yeni gelişen merkezlerinde inşa edilen projelerde doğru yatırım yapmak için birkaç konuya dikkat etmek gerekiyor. Yatırım amacıyla alınan dairelerin konumu, çevresindeki altyapı yatırımları , üniversite, sanayi bölgesi gibi alanlara yakın olması da bu amaçla önem taşıyor. Remax Mega ofisi sahibi Suat Şahin, yeni gelişim bölgelerinde yapılan projelerin yatırımcılarının bu risklerden uzak olduğunu söylüyor. Şahin, küçük adirelere yatırımın “dikili ağacım olsun” düşüncesiyle yapıldığını söyleyerek “İlk denemeler çok başarılı oldu. Tamamen stüdyo ve 1+1’lerden oluşan projeler yapıldı. İhtiyaç amaçlı alan yatırımlar dışında bir gayrimenkulüm olsun diyerek alanlar da var” diyor. Şahin, özellikle de üniversitelere yakın bu yatırımların öğrencilere kiralama imkânı açısından boş kalmadığını, aynı şekilde her iki yakadaki Adliye Sarayı yakınındakilere avukatlardan talep geldiğini, sanayi bölgelerine yakın olanların ise şirketlerin uzun dönemli misafirlerini ağırlamaları açısından iyi bir yatırım fırsatı yarattığını söylüyor. Bu niteliklerden yoksun bazı projeler risk oluştursa da doğru yatırım kriterleri dikkate alınarak yapılan yatırımlar kazandırmaya devam ediyor.

Bura İstanbul – Esenyurt
Ekonomik daireler Bura’da…
Yirikler İnşaat’ın Esenyurt’ta hayata geçirdiği Bura Residence’ta 62 metrekarelik 1+1 dairelerin satış fiyatı 84 bin liradan başlıyor, 99 bin liraya kadar çıkıyor. Projedeki 123 metrekarelik en büyük daireler ise 149 bin ile 165 bin TL’den satılıyor. Güvenliğin ön planda tutulduğu projede, yangın söndürme sistemlerinin yanı sıra, her katta duman dedektörleri ve yangın dolapları da bulunuyor. Tünel kalıp betonarme modeline göre inşa edilen Bura Residence’ın temellerinde kullanılan fore kazık sistemi ise statik güvenliğin üst düzeyde artırılmasını sağlıyor. 9 bin metrekare arsa üzerinde 35 bin metrekare kapalı alana sahip Bura Residence, 30 ve 17 katlı 2 ayrı bloktan ve toplam 366 daireden oluşuyor.

Innovia 4 – Beylikdüzü
Innovia 4’te 69 bin TL’den başlıyor
Yeşil GYO, 14 bin konutluk Innovia projesinin dördüncü etabında 69 bin TL’den başlayan fiyatlara daire satıyor. Ayda 690 TL taksitle ödeme imkanı sunulan kampanyada ‘kişiye özel ödeme planı’ ve ‘sil taksit’ uygulamaları da bulunuyor. Haziran 2011’de satışa sunulan ve yüzde 35’i satılan projede banka kredisiz 60 ay sıfır faiz imkanı da sağlanıyor. Şirket, Tefe Tüfe farkı olmadan sıfır faiz uygulaması dikkat çekiyor. Kampanyada dosya masrafı veya herhangi başka hiçbir masraf ödemeden sıfır faiz uygulanıyor. Toplam 4 bin 750 daireden oluşan 4. etap’da 1+1 daireler 69 bin TL, 2+1 daireler 139 bin TL ve 3+1 dairelerde ise fiyatlar 199 bin TL’den başlıyor. Metrobüs hattına bu yıl içinde açılışı yapılacak Marmara Park Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ne 800 metre mesafede olan projeden gün içinde sürekli olarak shuttle hizmeti de verilecek.

Dumankaya Adres/ Tuzla-Aydınlı
75 bin TL’ye Adres
Dumankaya İnşaat, bu yıl içinde Adres konseptine Adres Natura ve Adres Su’yu da ekleyecek.Tuzla Aydınlı bölgesinde yer alacak projelerde 1+1 daire fiyatları 75 bin liradan başlıyor. Dumankaya Natura projesi 22 dönüm arazi üzerinde toplam 326 daireden oluşuyor. Projede 45 metrekare büyüklüğünde stüdyo, 50 – 72 metrekare arasında 1+1, 73 – 150 metrekare arasında 2+1, 140 – 169 metrekare arasında 3+1, 176 – 192 metrekare arasında 4+1 ve 207 – 213 metrekare arasında 4+1 dubleks daireler yer alıyor. Natura’da 1+1 daireler 75 bin TL’den başlarken 2+1 daireler 109 bin TL, 3+1 daireler ise 196 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Adres Su projesi ise üç blokta 194 daireden oluşuyor. Projede stüdyodan 3+1’e kadar farklı daire seçenekleri sunuluyor.

Evviva Tower – Esenyurt
Evviva projelerinde 1+1’ler 76 bin lira
Bulut İnşaat’ın Esenyurt’ta hayata geçirdiği Evviva Tower projesinde brüt 65 metrekarelik 1+1 dairelerin fiyatları 76 bin liradan başlıyor. Bu dairelerde 60 aya kadar sıfır faiz imkânı da sağlanıyor. Projelerin yatırımcıların en çok ilgisini çeken yanı ise aidatların 60 TL ile sınırlı olması. Projede teslimat 2014 yılında yapılacak. Grubun Beylikdüzü’nde yaptığı Evviva Gümüş City projesinde ise aynı özellikteki 1+1 dairelerde fiyatlar 76 bin 862 liradan başlıyor.

Evora İstanbul – Tuzla
Dev projede fiyatlar 81 binden başlıyor
Teknik Yapı’nın, İstanbul’un yeni gelişim bölgelerinden Tuzla’da hayata geçirdiği 4 bin 304 konutluk Evora İstanbul projesinin ilk etabında yer alan bin 509 daire satışa çıktı. Projedeki stüdyo dairelerde fiyatlar 81 bin liradan başlarken 1+1 daireler 88 bin 200 liradan satılıyor. Projede ilk etabı oluşturan bin 509 daire 30 ay sonra teslim edilecek. Evora İstanbul’daki ortalama metrekare fiyatları ise bin 800 lirayı buluyor. Projenin ikinci etabını oluşturan Evora Marmara İstanbul projesinde ise stüdyo daire fiyatları 90 bin liradan başlıyor. Projenin tamamının ise 2014 Ağustos’ta teslim edilmesi planlanıyor. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, “Sabiha Gökçen Havaalanı Tuzla’ya çıkmış bir piyango. Sabiha Gökçen, Atatürk Havalimanı’ndan daha önemli bir havaalanı olmaya başladı. Atatürk Havalimanı’nın Yeşilköy’ü varsa Sabiha Gökçen’in de Tuzlası olma yolunda gidiyor. Tuzla’da tersanede yabancı çalışanlar da bölgeye canlılık getiriyor. Bugün sırf kapıdan geçerken projeye ismini yazdıran bin 500 civarında kişi var” diyor.

DİLEK TAŞ/Sabah


---------------------------------------------------------------------------------

İstanbul’da 100 bin TL’nin altındaki konut yatırım fırsatları! ile Benzer Yazılar:

2 Şubat 2012 Saat : 12:10

İstanbul’da 100 bin TL’nin altındaki konut yatırım fırsatları! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–