İstanbul Ataköy ’e kötü haber!

Kategori: - - 11:48

İstanbul Ataköy

Ataköy Turizm Kompleksi olarak bilinen içinde Galleria Alışveriş Merkezi, Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, Ataköy Marina Hotel, Ataköy Marina ve Ataköy Marina Park yer alıyor. Bunun ön tarafına da deniz doldurularak büyük kruvaziyer gemilerin de yanaşabileceği mega yat limanı yapılacak. Şantiye kuruldu. Bakırköy Belediyesi de proje için düğmeye basıldığını duyurdu. İstanbul Ataköy

Ataköy Turizm Kompleksi, halen Türkiye denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinden Şadan Kalkavan, Fuat Miras, Gündüz Kaptanoğlu, Eşref Cerrahoğlu ve Metin Kalkavan tarafından kurulan Dati-Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat A.Ş. tarafından yönetiliyor. Üst kullanım hakkı Dati Holding’de olan arazinin sahibi ise TOKİ.istanbultokikonutlari.com

Daha önce TOKİ ve Dati Holding arazi için ihaleye çıkmış ancak katılan olmadığı için ihale iptal edilmişti. İhaleyle sadece Azeri azılı işadamı Mubarek Mansimov’un sahibi olduğu Palmali Grubu ile Ferit Şahenk’in yönetim kurulu başkanı olduğu Doğuş Grubu temsilcilerinin ilgilendiği, turizmci Fettah Tamince’nin de HaliçPort’u almadan önce limana ilgi gösterdiği ancak daha sonra vazgeçtiği ileri sürüldü. Şimdi ise DATİ Holding’in liman inşaatına başladığı belirtiliyor.

ATAKÖY TURİZM KOMPLEKSİ PROJESİ İÇİNDEKİLER

Mega yat limanı, turistik oteller, rezidanslar ve yeni AVM’ler yapılacak. Galeria, İstanbul Göz Hastanesi, benzin istasyonu, Sheraton tarihe karışacak. Deniz 600 metreye kadar doldurulacak. Ataköy’deki diğer izin verilen inşaatlarda olduğu gibi yükseklik 70 metre olacak. Böylelikle sahil ile Ataköy evleri arası tamamen kapanacak.

Bakırköy Belediyesi projenin başladığını duyurarak, şimdilik sadece mega yat limanı inşaatının başladığını, diğer projelerin henüz hayata geçirilmediğini belirtti.

Ayrıntılar önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak. Dati Holding ise konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Radikal

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın