İstanbloom’da teslim süreci

Kategori: - - 10:31

İstanbloom teslim tarihi

İstanbul’da kentsel dönüşüme giren bazı bölgeler, lüks konut talebi için oldukça uygun.

Esin Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Orman, İstanbloom projesinde lüks konutlara olan yoğun ilgiyi bir kere daha gözlemlediklerini söyledi ve ekledi: Özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüme giren bazı bölgeler, lüks konut talebi için oldukça uygun…

Ekonomide yaşanan gelişmelere rağmen büyümek için her geçen gün yeni girişimlere ev sahipliği yapan emlak sektörü, yatırımcının cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Esin Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Orman, yaşanması öngörülen bu hareketliliği değerlendirerek, yeni lokasyon ve proje arayışlarına devam edeceklerini , gelen teklifleri titizlik ile değerlendirmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Teslim sürecine girildi

Zincirlikuyu’da yer alan ve teslim sürecine girilen İstanbloom projesinde lüks konutlara olan yoğun ilgiyi bir kere daha gözlemlediklerini belirten Orman, özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüme giren bazı bölgelerinin lüks konut talebi için uygun alanlar olabileceğinin altını çizdi.

Katma değer sağlayan projeler

Kentsel dönüşüm ile bambaşka bir yüze kavuşan bölgelerin öncülük ettiği bu değişim sürecinin önümüzdeki yıllarda kendini daha çok göstereceğini belirten Fikret Orman “Esin Yapı olarak, katma değer sağlayan projelere imza atmak amacıyla çalışıyoruz” dedi. Orman şöyle devam etti:

Çiziminden inşaasına kadar…

“Bunun en güzel örneği LEED sertifikası koşullarına uygun, ısı ve ses yalıtımı, enerji tasarrufu sağlayan, doğaya saygılı ve nefes alabilen çevreci konut yaklaşımıyla hayata geçirdiğimiz İstanbloom projesi oldu. Çiziminden, inşa sürecine kadar her dönemde tüketici beklentisini de çok iyi analiz ettik.”

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’da sona yaklaşıklarını söyleyen Beşiktaş Başkanı ve Esin Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Orman, “Stad yapmak konut geliştirmekten zor” dedi. Orman şunları aktardı: “Konut yaparken kar ve zararınız sizi bağlıyor. Ama stat çok geniş bir kesimi ilgilendiriyor. Zincirlikuyu’daki İstanbloom binasını şubatta bitiriyoruz. Yaklaşık 450 milyon dolarlık yeni bir konut projesine başlayacağız.”

Sirkeci’ye otel yapacağız

ZİNCİRLİKUYU’daki İstanbloom için 90 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirten Orman, metrekare satış fiyatı 7-10 bin dolar konutların yüzde 75’ini sattıklarını ifade etti. Projenin yüzde 8’ini yabancılara yaptıklarını belirten Fikret Orman, “Yabancı yatırımcı gelmeden inşaat sektörü hareketlenmez” dedi. Bodrum’da inşa ettikleri oteli mart ayında açacaklarını belirten Fikret Orman, otelin işletmesini Yunan şirket olan Greek Otel’e verdiklerini söyledi. İstanbul Sirkeci’de de yatırımları olduğunu belirten Orman, burada da bir binayı otel olarak tasarlayıp, işletmeye vereceklerini kaydetti. vatan

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın