İndirimli konut satışı

Kategori: - - 07:42

Sinpaş’tan ayrıldıktan sonra EYG Gayrimenkul Geliştirme’yi kuran Ömer Faruk Çelik, tamamlanmış markalı projelerin elde kalan dairelerine talip olacak. Bunları indirimle yabancılara pazarlayacak Çelik’in hedefi yılda 1.500-2.00 konut satmak.

KONUTDER’in Başkanı Ömer Faruk Çelik, geliştirdiği yeni iş modeliyle İstanbul’daki bitmiş projelerde kalan stokları eritecek. Bunun için Emlak Yatırım ve Gayrimenkul Geliştirme (EYG) markasıyla Türkiye’nin ilk gayrimenkul yatırım fonunu kuran Çelik, SPK’dan gelecek onay ile 1 Temmuz’dan itibaren faaliyetlerine başlayacak. İstanbul’da şu an devam eden 200 markalı konut projesinin olduğunu kaydeden Çelik, “Bunların yüzde 10’u proje bittikten sonra elde kalıyor. Biz bu iş modeliyle yılda 1.500-2.000 konut satmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

20 BİN KONUT FAZLASI VAR

İstanbul’un 100 bin konut ihtiyacına karşın her yıl 120 bin konut üretildiğini ifade eden EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Dolayısıyla 20 bin konut fazlamız var. Biz bundan yüzde 10-15 ve ya 20 pay almayı hedefliyoruz. Fon şirketi kurmak için SPK’ya başvurduk. 100-150 milyon dolarlık bir fon oluşturacağız. Bizim konut şirketleri lansman sonrasında satışı iyi biliyor, ama bitmiş proje satışında aynı oranda başarılı değiller. Biz bitmiş konut satışında uzman bir şirket olacağız” dedi.

KÖRFEZ’DE YAPILANACAK

İlk olarak Mashattan Projesi’ndeki 81 dairenin satışına başladıklarını kaydeden Çelik, “Yerli, yabancı pek çok kişi buradan konut sahibi oldu. 800 konutluk Mashattan’da 81 daire satılmamıştı. Bunları yüzde 30 indirimle metrekaresi 4 bin dolardan satıyoruz. Hedefimiz yabancıyı Türkiye’ye çekmek. Bu amaçla Körfez ülkeleri, Kazakistan ve Türki Cumhuriyet’lerde yapılanacağız” dedi.akşam

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın