İhlas yaptığı satılmayan konutları mudiye teklif etti

Kategori: - - 09:52

İhlas Finans

İhlas Finans’tan para alamayan mudilere, İhlas’ın yaptığı Bizim Evler’deki satılmayan konutlar teklif ediliyor.

Batık İhlas Finans’tan 14 yıldır para alamayan mudilere, İhlas Holding’in yaptığı Bizim Evler’deki satılmayan konutlar teklif ediliyor. Üstelik İhlaszede’nin alacağının sadece % 25’i peşinata sayılıp üste para da isteniyor.

Türkiye’de batık bankalar arasında hakim hissedarları hakkında takip başlatılmayan tek finans kurumu olan İhlas Finans’taki “ödeme skandalı” ile ilgili her gün yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor.

İhlas Holdingin prestij projesi diye tanıtılan Bizim Evler’de satılmayan konutların 14 yıldır paralarını almaya bekleyen İhlaszedelere teklif edildiği belirlendi. Ancak teklifte, mevduatın sadece yüzde 25 veya 50’lik kısmının konut bedelinden düşüleceğini belirtilmesi dikkat çekti.

TARAF, İhlas Holding’in, İhlaszedelere Bizim Evler Projesi için gönderdiği davet mektubuna ulaştı. BizimEvler Satış müdürü Mehmet Erhan Değerli’nin imzası bulunan ve “Değerli Dostumuz” ifadesi ile başlayan mektupta, Bizim Evler Projesi’nin büyük kısmını satıldığı ve seçkin prestijli kişilerin evleri aldığı vurgulandı. Mektupta, sınırlı sayıdaki konutların İhlaszedelere ayrıldığı vurgulanarak, konut alan İhlaszedelerin kısa süre içinde büyük kar elde edeceği kaydedildi.

Mektupta, konutların bir kısmının mudilerin mevduatı ile ödenebileceği ifade edilerek, bu kapsamda Bizim Evler 1’den konut alan mudilerin bedelin yüzde 50’sini, Bizim Evler 2’den konut alan mudilerin de bedelin yüzde 25’ini İhlas Finans’ta kalan mevduat ile ödeyebileceği belirtildi. Mektuba göre, İhlas Finans’tan 100 bin liralık alacağı olan bir mudi, 100 bin lira bedelli bir konut satın aldığında bu konutun sadece 50 bin lirasını mevduat ile ödeyebilecek. Geri kalan ise, mudi tarafından peşin veya taksitle ödenecek. Böylece, satılmayan konutlar da İhlaszedelere satılarak ikinci kez mudiler mağdur edilmiş olacak.

TARAF

Etiketler:,

Bir cevap yazın