Hoşdere mi Kayaşehir mi?

Son Güncelleme: 21 Temmuz 2014 - 8:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

hoşdereÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uydukent olarak seçtiği 12 milyon metrekarelik Kayaşehir’de 1 milyon kişinin yaşaması planlanıyor.TOKİ ve iştiraki Emlak Konut GYO eliyle yeni bir şehir haline getirilen Başakşehir’e bağlı Kayaşehir bölgesinde projelendirme çalışmaları 2007 yılında başlamıştı.

2009 yılında inşaatların başladığı Kayaşehir’de hala yapılması planlanan 35 binden fazla konut var. Kurulacak olan Yeni İstanbul projesine yakınlığıyla dikkat çeken Kayaşehir bölgesi, yapımı devam eden İkitelli Sağlık Kampüsü, Bio İstanbul projeleriyle sağlık yatırımları açısından oldukça avantajlı.

Eğitim açısından Halkalı’nın gerisinde kalan Kayaşehir’de son projelerle birlikte eğitim yatırımları da arttı. Özel üniversitelerin yer aldığı Kayaşehir’de Bio İstanbul’la birlikte yerel okul, devlet okulu ve uluslararası üniversite olacak.

Halkalı doldu, Kayaşehir’in geleceği ne olacak?

Halkalı’da doluluk oranı yüzde 100’e yakın. Bilfen, Bahçeşehir Koleji ve Doğa Koleji gibi özel okulların ardı ardına açıldığı Halkalı’da Halkalı- 3. Havalimanı Metrosu gibi raylı sistem projeleri tamamlandığında ve Marmaray ile entegre olduğunda daha fazla değer kazanacak.kayasehiristanbul.net

35 binden fazla konutun yapılacağı Kayaşehir’de ise doluluk oranı yüzde 40 – 45 seviyelerinde. Emlak Konut GYO Kayaşehir projelerini ihale ederek özel sektörle birlikte inşaatlara devam ediyor.

Kanal İstanbul’un son açıklanan Yeniköy – Sazlıdere Barajı – Arnavutköy -Başakşehir – Küçükçekmece Gölü güzergahı ise özellikle Kayaşehir olmak üzere, her iki bölgeyi de kalkındıracak.

TOKİ Ispartakule’yi neden pas geçti?

TOKİ’nin 60 bin konut diyerek yola çıktığı, yeni yaşam merkezi projesi Ispartakule’de kurulacaktı. Ancak Bahçeşehir ve Ispartakule’yi geliştirmek isteyen TOKİ, arsa sahipleriyle anlaşamayınca Ispartakule’de gecikme yaşandı.

Emlak Konut GYO bugüne kadar Ispartakule’de Avrupa Konutları Ispartakule, MyTown, Bizim Evler, Ispartakule Efes Evleri, Unikonut, 1stanbul, Stüdyo 24 gibi projeleri satışa sundu.

TOKİ’nin yeni uydukenti “Hoşdere”

TOKİ’nin Kayaşehir’den sonra yeni geliştirme aksı Hoşdere olacak. Yavaş yavaş dolmaya başlayan Kayaşehir’e karşı Hoşdere’de Mıknatıs Kent (Magnet City) projesine hazırlanıldı.

Bahçeşehir – Hoşdere’de ihalelere başlayan Emlak Konut GYO, Bahçekent Emlak Konutları, Bahçekent Flora gibi projeleri satışa sundu. 2 milyon metrekare alanın yer aldığı Hoşdere’de TOKİ, 20 bin nüfusun yaşayacağı bir kent kuracak.

Hoşdere, Kayaşehir’i geçer mi?

Hoşdere’de kurulacak olan Mıknatıs Kent projesinin tramvay ve metro ile trafikten arındırılacak. Kent içinde ulaşım tramvayla sağlanacak. Eğer gerekli altyapı ve ulaşım yatırımları yapılırsa, uzun vadede Hoşdere bölgesi yükselişe geçecek. 2 milyon metrekarelik alan için masterplan hazırlayıp, Bahçekent’in ilk etabını tamamlayan Emlak Konut GYO burada 15 bin konut ve 160 dönümlük şehir parkı planlıyor.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, geçtiğimiz aylarda Hoşdere’de planlanan Mıknatıs Kent’in bundan böyle Bahçekent olarak anılacağını belirtmişti.

Ataşehir’de projeler devam ediyor

Varyap Meridian, Sarphan Finanspark, Nidakule Ataşehir, Bulvar 216 gibi projeleri hayata geçiren TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO, kentsel dönüşümde de yer alıyor. Ataşehir Şerifali’de İmar İskan Blokları’nın yerine 337 konut inşa edilecek. Emlakkulisi.com


---------------------------------------------------------------------------------

Hoşdere mi Kayaşehir mi? ile Benzer Yazılar:

21 Temmuz 2014 Saat : 8:35

Hoşdere mi Kayaşehir mi? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–