“Güvenli ve marka şehirler oluşturmak”

Kategori: - - 09:07

yeni şehir

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, “Güvenli ve marka şehirleri oluşturmaktır görevimiz” dedi.
Uluslararası Karadeniz Günü dolayısıyla Rize’deki programa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, bakanlığa bağlı kurumları ziyaret etti. Trabzon Çevre İl Müdürlüğü ile merkezi Trabzon’da bulunan ALO 181 Çağrı Merkezi’ne ziyarette bulunan müsteşar Öztürk’e ziyaret esnasında brifing sunuldu.

Müsteşar Mustafa Öztürk, burada yaptığı konuşmada, kentsel dönüşüm çalışmaları, çevre yönetimi, ÇED ve imar uygulamalarının önemine işaret etti. Müsteşar Öztürk, “Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de belirttiği gibi kentsel dönüşüm binaları sadece yenileme hareketi değildir. Sosyal donatı alanları olan, şehir kimliğine, yöresel mimariye uygun enerji verimliliği olan binalar yapmalıyız. Estetik ve görselliği olan yapılar, biz örnek olmalıyız. Bugüne kadar 150 riskli alan ilanımız var. Bu alanlarda çalışmalara hızlı bir şekilde başlayıp bir an önce afet riski bulunan riskli yapıları yenilemeliyiz. Bakanlık finansal destekler konusunda yerel yönetimlerimizin her zaman yanındadır. Güvenli ve marka şehirleri oluşturmaktır görevimiz’’ diye konuştu.istanbultokikonutlari.com

ALO 181 hattı işlevsel açıdan çok önemli

İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından merkezi Trabzon’da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çağrı Merkezi ALO 181’in hizmet verdiği binaya gelen Müsteşar Öztürk, ziyaretinde vatandaş temsilcilerini dinleyerek notlar aldı. Öztürk, çevreyle ilgili şikayet ve ihbarların kayıt altına alındığı, kentsel dönüşümde uygulama sürecinin anlatıldığı, tapu ve kadastro mevzuatıyla ilgili soruların yanıtlandığı merkezin işlevsel açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Müsteşar Mustafa Öztürk, “Sizler vatandaşın derdini dinleyerek, sorunlarını kayıt altına alarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilgili birimlerine iletiyorsunuz. Bu görev sabırlı ve dikkatli olmayı, sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi gerektiren önemli bir görev. Vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanması, daha güzel bir çevrenin oluşturulması adına hepimizin müşterek olarak yapması gerekenler var. Başarılar diliyorum’’ dedi.

Müsteşar Öztürk açıklamalarının sonunda ALO 181’in verimliliğinin daha da artırılması, tanıtımın geliştirilmesi için çalışmaların devam edeceği bilgisini aktardı. tokihaber

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın